Facebook Google+ Twitter

IMiGW: Ostrzeżenie o wyższym stanie wód

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-26 11:41

W najbliższych godzinach na niektórych rzekach może podnieść się stan wód.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że wysoki stan wody z przekroczeniem stanu alarmowego może wystąpić w woj. zachodniopomorskim na dolnej Odrze, w okolicach wodowskazu Widuchowa. Jest to spowodowane przez zatory lodowe. Z powodu złej pogody, dopiero jutro odpowiednie służby mają udrożnić tor wodny w tym rejonie.

W ciągu najbliższej doby przewidywane jest też przekroczenie stanu ostrzegawczego w podkarpackim na Sanie poniżej zbiornika. To rezultat spływu wód opadowych oraz topnienia resztek pokrywy śnieżnej. Podobnie ma być w woj. lubelskim na Bugu, natomiast na Krznie w okolicach Malowej Góry poziom wody utrzymuje się powyżej stanu alarmowego.

W woj. mazowieckim na Bugu we Frankopolu oraz na Liwcu w Zaliwiu stan wody w ciągu najbliższej doby w dalszym ciągu będzie wzrastał powyżej stanów ostrzegawczych. Na Liwcu w Zaliwiu przewidywane jest przekroczenie stanu alarmowego.

W woj. łódzkim w ciągu kolejnych dni wysoki będzie stan wody rzeki Grabi. Na wodowskazie Łask prognozowane jest przekroczenie stanu ostrzegawczego. W świętokrzyskim w zlewisku Pilicy w ciągu najbliższej doby wystąpią lokalne przekroczenia stanów ostrzegawczych, m.in. w Sulejowie.

Specjaliści ostrzegają, by nie spacerować po brzegach rzek, gdyż mogą wystąpić podtopienia i zalania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.