Facebook Google+ Twitter

IMiGW: Prognoza pogody na poniedziałek i wtorek

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-07-19 14:46

Na obszarach Podlasia, Lubelszczyzny i Mazowsza wystąpią dość intensywne opady deszczu. W południowo-wschodniej części kraju, możliwe burze z silnym i porywistym wiatrem.

Po fali upałów warszawiacy doczekali się deszczu. / Fot. PAP/Jacek TurczykPrognoza na poniedziałek

W poniedziałek na znacznym obszarze Polski zaznaczy się wpływ wyżu znad Niemiec, wschodnia część kraju początkowo będzie w zatoce niżowej, w strefie falującego frontu atmosferycznego, który przesuwa się na wschód. Nad obszar Polski napływa chłodniejsza polarno-morska masa powietrza. Na zachodzie i północnym zachodzie Polski zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze początkowo zachmurzenie duże i miejscami, zwłaszcza w części wschodniej i południowej, jeszcze opady deszczu.

Na krańcach południowo-wschodnich możliwe burze. W drugiej części dnia od zachodu postępujące do dzielnic centralnych przejaśnienia i rozpogodzenia. Na obszarze Mazowsza, Lubelszczyzny i Podlasia dość intensywne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 do 26°Celsjusza, chłodniej jedynie nad samym morzem oraz w rejonach podgórskich, tam od 20 do 22°Celsjusza. W rejonach burz wiatr dość silny i porywisty.

Prognoza pogody na wtorek

We wtorek Polska pozostanie pod wpływem wyżu znad Bałtyku, na południowym wschodzie kraju zaznaczać się będzie strefa frontu ciepłego. Przeważający obszar kraju pozostanie w powietrzu polarno-morskim, nad krańce południowo-wschodnie napłynie ponownie nieco cieplejsza masa powietrza. We wtorek na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, ale stopniowo od południowego wschodu kraju wzrost zachmurzenia do dużego i miejscami zwłaszcza na Podkarpaciu, w Małopolsce oraz na Lubelszczyźnie i Mazowszu pojawią się przelotne opady deszczu i burze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.