Facebook Google+ Twitter

Imiona pierwszych polskich satelitów - druga tura głosowania

Ministerstwo Nauki zdecydowało się na zrobienie drugiej tury głosowania na imiona dwóch pierwszych polskich satelitów, które zostaną wyniesione na orbitę w ramach programu Brite.pl.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wspólnie z Centrum Badań Kosmicznych PAN i Centrum Astronomicznym Mikołaja Kopernika PAN podjęło decyzję o zorganizowaniu dodatkowej tury głosowania na imiona dla dwóch pierwszych polskich satelitów, które zostaną wyniesione na orbitę w ramach programu Brite.pl.

W pierwszej turze bezapelacyjnie wygrał Stanisław Lem. Jednakże wokół ankiety przeprowadzonej przez ministerstwo pojawiło się wiele kontrowersji.

Wątpliwości dotyczyły liczby oddanych głosów. Wedle informacji serwisu Kosmonauta.net, na kandydatury Lema i Sternfeld'a głosowały "roboty", które co kilka-kilkanaście sekund oddają głos w ankiecie. W związku z tym Ministerstwo Nauki zdecydowało się na wprowadzenia w drugiej turze głosowania zabezpieczenia CAPTCHA (przed głosowaniem należy przepisać zdeformowany tekst z obrazka).

W drugiej turze głosowania można oddawać głosy na czterech kandydatów: Heweliusza, gdańskiego astronoma z XVII wieku, Arego Sternfelda, pioniera kosmonautyki polskiego pochodzenia, Pana Twardowskiego, szlachcica, który wedle podania, zaprzedał duszę diabłu oraz Stanisława Lema, pisarza, filozofa, futurologa i eseistę. Jak do tej pory prym znów wiedzie Lem, uzyskując prawie 63% głosów.

Link do ankiety: Ministerstwo Nauki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.