Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18000 miejsce

Immortal Dreams - (wywiad z zespołem): "Muzyka to emocje"

Piotr, Andrzej, Aleks, Daniel i Kamil. Panie i Panowie - przed Wami zespół Immortal Dreams z Żyrardowa.

Powiedzcie kilka słów o sobie. Przedstawcie się.

Piotr – gitarzysta, kompozytor. Od zawsze zafascynowany grą na gitarze i elektronicznymi brzmieniami. Najstarszy w zespole, przez co zdarza mu się wpadać w mentorski ton: "bo za moich czasów..." (śmiech)
Andrzej - gitarzysta, klawiszowiec, a przede wszystkim basista. Ma za sobą wiele lat grania w różnych gatunkowo składach, co słychać w tym co gra w Immortal Dreams. Siła spokoju i głos rozsądku.
Aleks - wokalista. Od dziecka miał do czynienia ze sceną. Kiedyś były to konkursy recytatorskie, różnego rodzaju szkolne przedstawienia i festiwale. Zahaczył również o świat telewizji i tutaj podobnie jak w przypadku zespołu najważniejszy był jego głos. Chodzi o dubbing, największym jego osiągnięciem w tej kwestii było podłożenie głosu pod samego Harry'ego Pottera w 2 części sagi. Na co dzień interesuje się sportem, a muzycznie obraca się od amerykańskiego rapu, przez Grzegorza Turnaua, aż po Korna, którego osobiście uwielbia.
Daniel - perkusista. Jestem szczęśliwą trzynastką, ale to nie znaczy, że mam trzynaście lat, tylko, że wtedy zacząłem uczyć się grać na perkusji, a tak się składa, że urodziłem się trzynastego, ale grudnia trzynaście lat wcześniej. Mieszkam czasem też pod trzynastką i bywa, że jadę trzynastym tramwajem.
Kamil - klawiszowiec. Najmłodszy i najnowszy, ale nie najmniejszy członek zespołu. Odnalezione brakujące ogniwo. Odkąd się pojawił żaden utwór już nie brzmi tak samo. W swoich działaniach inspiruje się twórczością awangardy francuskiej. W szczególności takimi artystami jak Picasso i DaGrasso.(śmiech)
Poznajcie zespół Immortal Dreams. / Fot. Fot. Zdjęcie nadesłane
Skąd wzięła się nazwa Immortal Dreams? Co oznacza?

-Nazwa? Z racji tego, że to pytanie pada tak często podczas wywiadów, to pewnie każdy zespół ma już przygotowaną formułkę z odpowiedzią. My jednak uciekamy od rutyny, szczególnie w kwestii znaczenia, to pozostawiamy do interpretacji każdemu kto ma ochotę się nad tym pochylić. Jeśli chodzi zaś o samo pochodzenie, to nie oczekuj od nas pikantnej historii, jest to po prostu tytuł jednego z 3 pierwszych kawałków, taka nasza muzyczna geneza. Każdy ma jakieś marzenie, które niesie ze sobą przez całe życie. Nam udało się spotkać w jednym czasie i miejscu pięć osób, które mają dokładnie takie samo marzenie. Teraz je realizujemy.

W jaki sposób powstał zespół?

Lubimy mówić, że zespół powstał w skutek "Złej Rewolucji" ("Bad Revolution"). To całe zło paradoksalnie wyszło nam na dobre, Immortal Dreams to tak na prawdę pozostałość po prog rockowej kapeli o nazwie Hypnosis, którą jeden z muzyków opuścił. Długo graliśmy w cztery osoby, ciągle poszukując kogoś jeszcze aby uzupełnić nasze brzmienie i tak od niedawna gra z nami Kamil, który spadł nam z nieba. Zabawne jest to, że transformacja z kapeli prog rockowej w numetalową spowodowała, że gitarzysta solowy w nowym projekcie został zastąpiony klawiszami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Muzyka bierze się z przeżycia z klimatów ale także czasem z rytmiki słowa poetyckiego, wtedy powstaje np. piosenka. Każdy muzyk musi chyba trafić na swój styl... Zyczę powodzenia i twórczej pracy! Co do tego potrzeba najbardziej - natchnienia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

hmmm....nie wiem co powiedzieć , żeby nie "podpaść" ;)))))))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podziwiam pasję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo! Śpiewajcie i radości ludziom dostarczajcie. I obyście "Korn"-a w popularności i rankingach przegonili i na szerokim świecie polską muzykę sławili.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesujący zespół, ambitne plany. Życzę im powodzenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słychać pasję w podejściu do muzyki w wypowiedziach muzyków z Immortal Dreams. Wierzę, że kariera młodych muzyków będzie się rozwijała zgodnie z ich i managera planami. Trzymam kciuki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.