Facebook Google+ Twitter

Immortal Dreams zwycięzcą Festiwalu LIPA w Lipnie!

W tym roku w Lipnie odbyła się siódma edycja LIPY - Rockowe Pożegnanie Lata. W konkursie wystąpiło kilka zespołów muzycznych, a nagrodę główną zdobyła grupa Immortal Dreams z Żyrardowa.

Organizatorami przedsięwzięcia była Grupa "LIPA" i Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie. Na formułę festiwalu składają się: część konkursowa oraz koncert gwiazd (w tym roku gwiazdami był laureat poprzedniej edycji konkursowej - zespół Reszta Pokolenia oraz zespół Hurt). Część konkursowa daje młodym artystom możliwość zaprezentowania się przed szerszą publicznością oraz ocenę własnych umiejętności na tle współuczestników. Wszystkie występy były oceniane pod względem: wartości artystycznej, techniki wykonania, ogólnego wyrazu artystycznego i scenicznego, oryginalności brzmienia itd. W konkursie wystąpiło kilka zespołów muzycznych.
Nagroda główna Festiwalu LIPA 2015 w Lipnie dla zespołu Immortal Dreams z Żyrardowa. / Fot. mat. promocyjne zespołu
Nagrodę główną zdobyła grupa Immortal Dreams z Żyrardowa.

- W tym roku jury było wyjątkowo jednomyślne, bo nie mieliśmy problemu z wyborem pierwszego miejsca – stwierdził Jarosław Szajerski – przewodniczący jury, w składzie którego był również Jan „Yach” Paszkiewicz, twórca polskiego wideoklipu czy Zbigniew Krzywański, były gitarzysta zespołu Republika.

Oprócz nagrody finansowej Immortal Dreams ma również zapewniony występ jako gwiazda LIPY 2016.

IMMORTAL DREAMS - zespół powstał w marcu 2011 roku. Trzon zespołu to dwóch doświadczonych gitarzystów, którzy od wielu lat grają na żyrardowskiej scenie rockowej. Dopełnieniem składu, jest wszechstronny perkusista, poruszający się swobodnie w różnych stylach muzycznych i charyzmatyczny wokalista, z doświadczeniem scenicznym z zakresu recytacji, były aktor dubbingowy. W styczniu 2014 roku do składu dołączył uzdolniony klawiszowiec. Połączenie doświadczenia z młodą energią, owocuje nietuzinkowym, oryginalnym stylem tworzonej muzyki. We wrześniu 2014, zespół podjął się organizacji festiwalu rockowego w Żyrardowie. Przedsięwzięcie zostało ochrzczone mianem "Żyrock'a" i zespół planuje ponawiać inicjatywę w przyszłości.
więcej informacji o zespole na: stronie zespołu Immortal Dreams

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.