Facebook Google+ Twitter

Immunitet i przywileje Matce Polce też się należą

Nie jestem specjalistą, temu nie odpowiem na pytanie – od kiedy Polka staje się dwoma ciałami? Bo chyba temu, że ciało Polki ciężarnej jest siedliskiem drugiego, rozwijającego się ciała nikt nie zaprzeczy?

„Nie możemy odpuszczać, dopóki nie będziemy pewni, że politycy pozwolą Polkom decydować o swoim ciele.” – przeczytałem pod:
http://zalacznik.wp.pl/d603/0/d603/list.html?tsn=1484193873209&zalf=Nowe&wid=114786&p=2&o2=23053&t=TEXT&st=HTML&ct=UVVPVEVELVBSSU5UQUJMRQ%3D%3D&cs=dXRmLTg%3D

Nie jestem specjalistą, temu nie odpowiem na pytanie – od kiedy Polka staje się dwoma ciałami? Bo chyba temu, że ciało Polki ciężarnej jest siedliskiem drugiego, rozwijającego się ciała nikt nie zaprzeczy? Nikt także nie powinien zaprzeczyć, tego, że ciało Polki w którym rozwija się drugie ciało ulega osłabieniu, skutkiem dostarczania mu energii niezbędnej do rozwoju. Osłabienie ciała – pozwólcie, że użyję zwrotu – Matki Polki wpływa czasem na Jej stan psychiczny.

To osłabienie, tak fizyczne jak i psychiczne powinno być podmiotem dla odpowiednich służb w Polsce. Służby te, dla dobra, nie tylko Matki Polki, ale i – a może przede wszystkim – dobra społeczeństwa polskiego, całej „Skupiny Narodowej” powinny Matkę Polkę otoczyć szczególną troską i opieką, żeby nie czuła się innym obywatelem niż reszta towarzystwa, żeby poczuła się bezpieczna – nie pozostawiona samej sobie. Osłabienie psychiczne, u ciężarnej przejawia się – często – strachem o swoje i te drugie, rozwijające się w jej łonie życie.

Opieka Matki Polki powinna zapewnić jej, przede wszystkim bezpieczeństwo zdrowotne i materialne. - Gdyby nie starczało na opiekę ciężarnej środków finansowych, można byłoby uszczknąć ich z 500+. Wydaje mi się, że szczególna opieka roztoczona nad kobietą w czasie ciąży, a także w pierwszych – co najmniej – trzech latach po urodzeniu poskutkowała by zminimalizowaniem zabiegów aborcyjnych. Dodatkowym czynnikiem korzystnie wpływającym na minimalizację zabiegów aborcyjnych, mniemam byłoby – gdyby zaszła taka potrzeba – przejęcie noworodka zaraz po urodzeniu, chociażby przez „Okno życia”.

Zapewne kobiety, najlepiej by wiedziały jak rozwiązać problem minimalizacji zabiegów aborcyjnych. Tyle, że problem ten jest niesłychanie trudnym. – No a do rozwiązania problemów trudnych zawsze występują niedobory „kadrowe”. Jednak sięgając do tego, co zdążyło się przez kilkadziesiąt lat życia przebić do mojej świadomości mogę mniemać, że nakazami, zakazami wiele nie zwojuje. Temu radziłbym polskim władzom, żeby w działaniach zmierzających do minimalizacji zabiegów aborcyjnych nie miast zakazów, nakazów otworzyły się na trudną sytuację, na trudny, ciężki, a – bywa – dramatyczny okres, jakim jest ciąża i pierwsze kroki po „podziale ciał”.

Kończąc – przypomnę jeszcze raz – stan zdrowia Matek Polek, w czasie ciąży, jak i dwójki obywateli, w pierwszych latach po rozwiązaniu powinien być otoczony szczególną troską i opieką.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

DO poczytania: Wskazanie do cesarki? Jakie wskazanie do cesarki! Pani nie gada ciągle o tym mięśniaku, pani akurat wie, co tam pani ma! Ja pani powiem, co pani jest. Pani jest wygodna i sobie wymyśliła, że my to dziecko za panią urodzimy. A to się tak nie da. Poród jest książkowy, rozwarcie piękne, więc pani leży i rodzi. Ja pani stąd nawet na siku nie wypuszczę, bo pani mi to dziecko do muszli urodzi!

Czyli poród po polsku. XXI wiek. http://www.wyrwanezkontekstu.pl/ludzie/cesarka-wskazania-niepotrzebne/
Nawet "Pudelek" przedrukował.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z której by strony nie podchodził, z której by strony nie spojrzał, Matce Polsce należy się większy "immunitet" niż posłom, czy "niezależnym i niezawisłym" sędziom. Powtarzam! Matka Polska powinna być otoczona szczególnie troskliwą opieką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzechy przeszłości dają dopiero teraz wyniki. Bo, nawet kościół katolicki tolerował spożywanie, czytaj "chlanie: napojów alkoholowych . Naród w nałogach jest zniewolony.
A szacunek dla kobiety na niskim poziomie. Większość kobiet 30-40-letnich wygląda na 50-60-latki. Może załączony link pomoże?

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

W ostatnich latach w Polsce wybudował się "samoistnie" jeden z przywilejów dla kobiety w ciąży... Mianowicie, przez "aklamację" ciąża została uznana za chorobę i L-4 (lub ZUS ZLA - jak kto woli) "należy się" z automatu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.