Facebook Google+ Twitter

Impeachment dla Obamy!

Kryzys dyplomatyczny, jaki wywołała publikacja tajnych dokumentów przez WikiLeaks świadczy o słabości Stanów Zjednoczonych. Dowodzi on też, że Barack Obama nie jest gwarantem globalnego bezpieczeństwa.

Na miejscu republikanów w trybie pilnym uruchomiłbym procedurę impeachmentu wobec Baracka Obamy. Wyciek korespondencji prowadzonej między ambasadami USA, a Departamentem Stanu świadczy o słabości amerykańskiego aparatu bezpieczeństwa, za którą odpowiada zarówno Hillary Clinton, jak i sam Obama. Sytuacja, w której wydostaje się w niepowołane ręce miliony dokumentów jest bezprecedensowa i pokazuje, że Obama nie kontroluje podległych sobie służb.

Jeszcze bardziej zastanawia mnie skrajny brak odpowiedzialności redakcji takich mediów jak francuski "Le Monde" czy niemiecki "Der Spiegel", które niczym sępy rzuciły się na rewelacje przekazane przez WikiLeaks. Z doniesień dziennikarzy płynie beztroska i brak świadomości, czym może się skończyć upublicznienie dokumentów.

Portal WikiLeaks został spraliżowany w dniu wczorajszym atakami DDos. Rychło w czas chciałoby się powiedzieć. Jak widać amerykańskie służby pod rządami politycznie poprawnego prezydenta nie potrafiły sobie poradzić nie tylko z samym wyciekiem informacji, ale również ich upublicznieniem.

Patrząc na polityczno-dyplomatyczne trzęsienie ziemi, zaczynam w innym świetle postrzegać prezydenturę Georga W. Busha, który przy Obamie, mimo swej nieudolności, wydawał się być mężem opatrznościowym.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Jerzy Coras
  • Jerzy Coras
  • 29.11.2010 13:53

@ Tomasz Kowalski

W dziale Książki pod artykułem "Biblia Dziennikarstwa z autografami autorów. Dla kogo? Zdecyduj!" z 2010-11-25, przytaczam "lepszy" przykład wykorzystywania regulaminu do potrzeb nadkierownictwa.
Także niektóre artykuły w dziale wiadomości i informacji, pojawiają się czasami z osobistymi "wtrętami" i sugestiami osób zamieszczających informacyjne materiały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli Pan prześledzi artykuły w dziale moje 3 grosze znajdzie pan teksty również innych autorów, którzy zdjęcia nie posiadają. A regulamin mówi: "Moje Trzy Grosze - wydzielona część Serwisu, nie stanowiąca części Gazety, oznaczona jako rubryka Moje Trzy Grosze;"

Nie zauważyłem też żeby sprostował Pan krzywdzącą opinię na temat mojego tekstu, jakoby był on tylko krytyką Jarosława Kaczyńskiego!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozdrawiam również :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No przecież przytoczyłem stosowny punkt regulaminu. Nie umkną mojej uwadze takie hocki-klocki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Adam Degler. Przed opowiadaniem wstrząsających historii o łamaniu regulaminu przez redakcję radziłbym zapoznać się z tym regulaminem. Choćby pobieżnie. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomaszu, ale ten wyciek nie mógł mieć miejsca na poziomie ambasad, lecz Departamentu Stanu. Niemożliwe było, żeby przechwycić informację z każdej ambasady, zbyt dużo ich uzbierano :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak, tylko że dojdziemy do paradoksu, w którym za wyciek dokumentów z ambasady USA w Burkina Faso też będzie odpowiadał Obama. A tak ogóle to oczywistym jest, że Obama odpowiada za wszystko, ale żeby go od razu usunąć?

Ja zawsze popierałem republikanów, Obama faktycznie jest najgorszym prezydentem USA, co pokazał chociażby ostatni szczyt G20 i jego "wycieczka" po Azji, gdzie miotał się niemiłosiernie, by na siłę przepchnąć swoje pomysłu ekonomiczne, ale nikt, absolutnie nikt się z nim nie liczył i Obama wrócił do domu z niczym, poza wymuszonym na Korei Południowej kontraktem zbrojeniowym.

No i ten Nobel jeszcze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Adamie - tego fragmentu mojego pierwszego tekstu nie zauważył Pan zapewne celowo.

"Arogancja jest cechą polskiej sceny politycznej. PO ma wyraźne tendencje do epatowania nią. Wygrana w kolejnych wyborach pogłębi tylko to wrażenie "wyjątkowości" i "wspaniałości". "

jak i tego:

"Napieralski od czasu do czasu tupnie nogą i rzuci wiązanką, à la późny Miller - niczego to jednak nie powoduje. Rząd zatem będzie mógł spokojnie nadal pozorować zmiany i unikać trudnych tematów. "

a także tego:

"I to jest dramat polskiej polityki. Opieszały rząd i jeszcze bardziej opieszała opozycja. Nie zmienia się tylko koalicjant czyli PSL, któremu niewiele potrzeba do zadowolenia. Wystarczą benefity z rządzenia."

Złej woli wiele trzeba mieć, żeby postrzegać ten tekst, tak jak Pan

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zbytni optymizm Panie Tomaszu. Sytuacja ma wymiar symboliczny, pokazuje, że Obama jest jednym z najgorszych prezydentów USA w historii. Pierwszy raz odkąd pamietam kibicowałem republikanom w ostatnich wyborach uzupełniających do senatu.

Co do odopowiedzialności: za bezpieczeństwo informacji odpowiada zwierzchnik służb, które mają je zapewnić. Jestem pewien Panie Tomaszu, że w analogicznej sytuacji w Polsce domagałby się Pan dymisji szefa rządu. Ponadto wcale nie jestem pewien czy "Gdyby prezydentem był ktoś inny, to wyciek też miałby miejsce." - wręcz przeciwnie.

Polityka miłości Obamy, jego nieformalne próby układania się choćby z Iranem świadczą o jego braku znajomości sytuacji geopolitycznej świata. Z osądami, jaki wpływ będzie miało WikiLeaks na sytuację międzynarodową, poczekajmy do końca tego spektaklu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uwielbiam obserwować, jak W24 łamią swój własny regulamin. Zdarza się to na tyle często, że jest ku temu wiele okazji. Ot, choćby i w tym przypadku.

Bo nie dość, że pamiętamy, iż punkt 2 rozdz. III Regulaminu tego serwisu głosi:

"Wyłącznie Użytkownik Zarejestrowany z Wizerunkiem jest uprawniony do zamieszczania w Serwisie Materiałów"

to jeszcze niejeden z użytkowników lub niejedna z użytkowniczek pewnie ma doświadczenie odmowy publikacji materiału ze względu na brak zdjęcia w profilu.

Okazuje się jednak, że wystarczy odpowiednio negatywnie napisać "na dzień dobry" o prezesie Kaczyńskim, jak to zrobił pół-anonim p. Polakowski link i już Redakcja nie pamięta o własnych wymogach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.