Facebook Google+ Twitter

Impeachment prezydenta Pakistanu - kraju z arsenałem atomowym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-07 18:01

Rządząca Pakistanem koalicja rozpocznie w przyszłym tygodniu procedurę odsunięcia od władzy prezydenta tego kraju Perveza Musharrafa. Poinformowali o tym liderzy partii rządzących po trwających niemal trzy dni rozmowach.

Już wcześniej ugrupowania, które wygrały w lutym wybory w Pakistanie, zaapelowały do prezydenta o dymisję lub poddanie się głosowaniu w sprawie wotum nieufności w parlamencie.

Teraz lider Pakistańskiej Partii Ludowej i mąż zamordowanej w grudniu Benazir Bhutto, Asif Ali Zardari poinformował, że w parlamencie zostanie wszczęta procedura impeachmentu. - Ponieważ prezydent nie poddał się głosowaniu w sprawie wotum nieufności, liderzy koalicji uważają, że nieodzownym stało się rozpoczęcie impeachmentu - powiedział Zardari na konferencji prasowej w Islamabadzie.

Nie wiadomo na razie, czy rządząca koalicja uzyska w parlamencie 2/3 głosów potrzebnych do odwołania prezydenta. Sam zainteresowany jak dotąd nie skomentował zapowiedzi swoich politycznych przeciwników.

Generał Pervez Musharraf rządzi Pakistanem od bezkrwawego zamachu stanu w 1999 roku. Przez kilka lat był uważany za najważniejszego sojusznika Stanów Zjednoczonych w tym rejonie świata. Przed ostatnimi wyborami pod presją ówczesnej pakistańskiej opozycji odszedł z armii i stanął do wyborów jako cywilny polityk.

W związku z sytuacją w Pakistanie Musharraf odwołał swój przyjazd do Pekinu na jutrzejszą uroczystość rozpoczęcia olimpiady. Pakistan reprezentować będzie tam premier Yousaf Raza Gillani.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.