Facebook Google+ Twitter

Impel Gwardia rozgromiła Stal Mielec 3:0

Siatkarki Impel Gwardii Wrocław pokonały we Wrocławiu KPSK Stal Mielec 3:0 (25:17, 25:22, 25:23). Dla naszej drużyny było to drugie z rzędu zwycięstwo za trzy punkty i pierwsze przed własną publicznością.

Herb Impel Gwardii Wrocław / Fot. Gwardia WrocławGwardzistki drugi raz z kolei pokazały, że potrafią grać nie tylko widowiskowo, ale też efektywnie. W pierwszym secie Wrocławianki całkowicie zdominowały grę już na początku partii. Na pierwszą przerwę techniczną zespoły schodziły przy wyniku 8:2.
Po przerwie Gwardia wciąż utrzymywała korzystny rezultat. Przy stanie 12:5 Adam Grabowski wziął przerwę na żądanie. Po czasie świetne serwy Koczorowskiej (w tym jeden "AS" serwisowy) pozwoliły drużynie z Mielca zmniejszyć stratę z 7 do 4 oczek. Wtedy zareagował Rafała Błaszczyk, 30 sekundowa rozmowa z trenerem pozwoliła ekipie z Wrocławia na kontynuowanie dobrej gry i systematyczne zwiększanie przewagi. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wynikiem 25:17 na korzyść Impel Gwardii.

Godło KPSK Stali Mielec / Fot. Stal MielecPoczątek drugiego seta bliźniaczo podobny do początku pierwszej odsłony - pierwszy punkt dla Stali i szybkie odrobienie strat przez zespół Impel Gwardii Wrocław. Po udanym ataku Katarzyny Jaszewskiej, przy dwupunktowym prowadzeniu gospodarzy oba zespoły zeszły na pierwszą przerwę techniczną. Późniejsza gra wrocławskiego zespołu mogła się podobać, efektowne bloki Mai Tokarskiej i Zuzanny Efimienko oraz punktowe ataki Katarzyny Jaszewskiej pozwoliły Gwardii utrzymać prowadzenie nad Stalą. Po ataku wracającej do formy Anny Witczak Gwardia prowadziła już 24:20. Gdy kibice wstali ze swoich miejsc i zaczęli krzyczeć „ostatni, ostatni” Barańska zaserwowała w aut, a w kolejnej akcji atak Mroczkowskiej zablokowały środkowe Stali. Dopiero po czasie dla Rafała Błaszczyka zakończyć partię zdołała Katarzyna Jaszewska.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.