Facebook Google+ Twitter

IMPEL Gwardia Wrocław w pucharze Challenge Cup

Współautorzy: Bartosz Senderek

Już w najbliższy wtorek, 5 stycznia, o godz. 18.30 we wrocławskiej Hali Orbita zespół IMPEL Gwardia Wrocław zmierzy się z Lokomotiv Baku w ramach pucharu Challenge Cup. To drugie spotkanie wrocławianek z Azerkami. Wcześniej w pucharze CEV nasze siatkarki zmierzyły się z Rabitą Baku.

Czy Joanna Wołosz będzie jasną gwiazdą swojej drużyny w meczu z Lokomotiv Baku? / Fot. Bartosz SenderekPo przerwie świąteczno-noworocznej czas na sportowe emocje. Na przygotowanie gwardzistki miały bardzo mało czasu. Swój ostatni mecz rozegrały 20 grudnia z ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza. Wygrały wtedy w tie-breaku 18:16.

- Nie martwimy się, że tak szybko po Nowym Roku zaczynamy grę, to nasz zawód i jak Adam Małysz, sylwestra i Nowy Rok musimy spędzać dbając również o formę sportową, a nie tylko mając na uwadze szampańską zabawę - śmiejąc się odpowiedziała na pytanie o świętowanie Nowego Roku Aleksandra Szafraniec.

Wrocławianki niedawno grały z Azerkami. W rewanżowym meczu 1/16 Pucharu CEV, 10 grudnia, przegrały na wyjeździe z Rabitą Baku 1:3.Czy siatkarki Impel Gwardii Wrocław będą się cieszyły po meczu z Azerkami? / Fot. Bartosz Senderek

Dziś odbył się bezpośredni trening przed wtorkowym meczem.
- Mamy wolne pierwszego, to i tak dużo w kontekście naszego szybkiego startu w Challenge Cup. Bardzo intensywnie rozpocznie się więc nam Nowy Rok, dlatego musimy być bardzo dobrze przygotowane już na początku stycznia - dodała środkowa Gwardii.

Europejskie puchary wracają do Wrocławia po pięciu latach. W styczniu 2005 roku IMPEL Gwardia Wrocław grała w 1/4 finału Top Teams Cup z belgijskim Eburon Tongeren. Wtedy o awansie zadecydował bilans małych punktów niekorzystny dla gwardzistek.

Jaki będzie wynik wtorkowego pojedynku? Zobaczymy już niebawem. Rewanżowe spotkanie z Azerkami już 10 stycznia w Baku.

Źródło:
Oficjalna strona IMPEL Gwardii Wrocław

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.