Facebook Google+ Twitter

Impel Gwardia Wrocław wygrywa rewanż z Kanti Schaffhausen

Wrocławskie siatkarki wygrały dziś bezapelacyjnie 3:0 z zespołem Kanti Schaffhausen. Dzięki wygranej Gwardzistki awansowały do 1/8 rozgrywek Challenge Cup.

1 z 16 Następne zdjęcie
Zdjęcie: fot. Miłosz Karolczyk
fot. Miłosz Karolczyk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Canon 7D + 70-200 2.8 IS

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czym fotografujesz Miłoszu:-)?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.02.2010 12:41

Jarek : skoro moje uwagi są dla Ciebie nietrafne to po prostu wrzuć fotki na CanonBoard, a przekonasz się ile warte są Twoje zdjęcia.

Nie trzeba godzinami dopieszczać zdjęć, żeby były jasne. Nie trzeba patrzeć pod lupą, żeby widzieć, że ostrość nie jest na zawodniczce tylko w bliżej niesprecyzowanym miejscu. Nie trzeba mierzyć temperatury światła, żeby widzieć, że zdjęcia mają sraczkowate zabarwienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dawidzie-, co masz na myśli pisząc, że zdjęcia są ciemne? Wg. mnie poprawnie naświetlone zdjęcie to takie, na którym zarówno w światłach jak i w cieniach są widoczne szczegóły. Jeśli w znaczących dla kadru cieniach giną szczegóły, wtedy możemy mówić o zdjęciach za słabo naświetlonych.
W internecie liczy się szybkość i czas przygotowywania publikacji, głównym priorytetem dla mnie jest czas, zależy mi na tym, aby czytelnik jak najszybciej otrzymał gotowy materiał. Nie mam czasu tak jak Ty, dopieszczać każdą fotkę z osobna przed publikacją. Ty odszumiasz foty w specjalnych programach, ja na razie tego nie robię, chociaż nie twierdzę, że nie spróbuję popstrykać na wyższym ISO i nie sięgnę do tego typu zabiegów. Co do balansu bieli- to kwestia też do dyskusji... Balans jest poprawnie ustawiony wtedy, gdy biały kolor sceny, którą fotografowaliśmy, na zdjęciu jest również odwzorowany jako biały. Co jednak z sytuacją, gdy oświetlenie zastane nie oświetla białej barwy idealnie na biało...? Są dwie szkoły na to: można to korygować elektronicznie, można też zachować w oryginale, często robi się tak np. podczas zdjęć teatralnych, gdzie z oświetleniem w kolorze białym prawie nigdy nie mamy do czynienia. Nie korygujemy wówczas białego kostiumu aktora do barwy białej, a pokazujemy go takim, jaki wyszedł w oświetleniu scenicznym. Poza tym zwróć uwagę na to, że nie wszystkie monitory są skalibrowane tak samo.
Ostrość- masz rację, nie jest łatwo podczas szybko zmieniającej się sceny sportowej, przy małej głębi ostrości i długiej ogniskowej, trafić idealnie, pracuję nad tym i dzięki za wnikliwe ( pod lupą) analizowanie moich zdjęć pod tym kątem.
Jeszcze jedna ważna sprawa- ja dopiero uczę się fotografii sportowej, Ty też kiedyś przecież zaczynałeś. Nie twierdzę, że moje zdjęcia są idealne, zdaję sobie sprawę, co jest trudne podczas fotografowania siatkówki, jakie popełniam błędy i głównie po to chodzę fotografować mecze siatkówki, aby nabyć wprawy w praktyce- boli Cię to...?
Mike Patrick nie wyrzucił sprzętu foto do kosza na śmieci, gdy zacząłeś fotografować żużel- myślę, że i Ty nie wyrzucisz go dlatego, że ja zacząłem fotografować siatkówkę ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miłoszu- skoro nie rozumiesz logiki tego portalu, to ciesz się, że są osoby, które starają się Tobie jako debiutantowi w tym pomóc. Masz prawo się oczywiście nie zgodzić z moimi uwagami. Ja uważam, że zdjęcia, które nie są fotoreportażem na tyle wspaniałym, że wystarczą zamiast tysiąca słów, powinny być wzbogacone podpisami. Publikując tutaj zakładam, że chcesz coś opowiedzieć czytelnikowi. Jeśli chcesz się tylko pochwalić ładnymi obrazkami, to są do tego bardziej odpowiednie miejsca.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • P S
  • 04.02.2010 10:24

Fajne zdjęcia, fakt że drobne opisy by się przydały chociażby nazwiska zawodniczek, ale ogólnie udany debiut

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja widocznie nie rozumiem logiki tego portalu bo jak widzę zakładkę "Dodaj galerię" to ją dodaję. Gdybym chciał napisać elaborat na temat tego co widziałem na meczu to bym sobie kliknął "Dodaj artykuł". Nie mam zamiaru robić opisów bo tego nie lubię, nie uważam tego za potrzebne, bo jak ktoś się interesuje sportem to dobrze wie co przedstawiają zdjęcia, a jeżeli nie to po prostu poogląda dobre fotki. Nie dość, że dzielisz się materiałem za darmo, który wg. regulaminu może być przez redakcję odsprzedany to wymaga się od Ciebie nie wiadomo czego. Jeżeli redakcji nie podoba się podejście Dawida czy moje to proponuję nie publikować moich galerii i dalej wspierać miernotę. Tyle w tym temacie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.02.2010 08:18

Ja oglądając galerię sportową chcę poczuć się tak jakbym był na tym meczu. Te zdjęcia mi to umożliwiają - Twoje Jarek zdjęcia, ciemne, nietrafione AF, ze złym balansem bieli przenoszą mnie co najwyżej do skansenu fotograficznego, a nie na salę sportową.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przegladając jako czytelnik portal informacyjny, klikając w tytuł: "Impel Gwardia Wrocław wygrywa rewanż z Kanti Schaffhausen", oczekuję tego, że dowiem się czegoś o tym wydarzeniu, a nie tylko nacieszę oko ładnymi obrazkami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do powyższego... "jeden obrazek wart jest więcej niż 1000 słów".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.