Facebook Google+ Twitter

Imperia Dobra i Imperia Zła

Amerykanie zaklasyfikowali ZSRR, a później Rosję, do tzw. Imperium Zła. Polacy rozszerzyli tą klasyfikację w ten sposób, że do Imperium Zła dodali Chiny, a do Imperium Dobra do USA dodano Watykan z jego Armią Boga, która pokonała komunizm.

Kto czytał dzieło pt. „Armia Boga kontra Imperium Zła”, ten już wie jak wygląda „Duchowa historia upadku komunizmu”. Komunizm upadł 26 lat temu, lecz duchy komunizmu ciągle nas straszą Imperium Zła, a uwypuklają wszystkie, nawet te najdrobniejsze osiągnięcia Imperium Dobra i Armii Boga. To Imperium Zła spowodowało katastrofę TU-154, a tuba rozgłośni dyrektora Rydzyka pokazuje nam walkę Armii Boga i jej mesjasza Maciarewicza, do udowodnienie winy zła i jego wyznawców. Tylko czy można udowodnić taką winę złu?

Skoro w tym samolocie lecieli najwyżsi słudzy Imperium Dobra a obok nich siedzieli n najwyżsi przywódcy Armii Boga to czy zło miało tutaj jakieś szanse na podłożenie trotylu? Może i Zło mogło spowodować mgłę, lecz czy wtenczas dobro ma się poddać i lądować? Czy nie lepiej by było zignorować złą mgłę i polecieć na lotnisko zapasowe.

Jeżeli ustaliliśmy, że zło nie miało żadnych szans na podłożenie trotylu, oraz nie miało żadnych szans na pokonanie dobra, to może jakiś przedstawiciel zła siedział w środku i swoimi czarcimi sposobami omotał załogę? Kto to był? A może to zachichotał duch pozostałości komunizmu, w którym przywódca zawsze miał rację i którego gniewu tak się bano? Może nikt nie chciał znowu zasłużyć na miano tchórza i zdrajcy?

Nadchodzi piąta rocznica katastrofy TU-154 i nie potrafimy skazać duchów winny za tą katastrofę. Znowu kolejny raz zadawać będziemy sobie pytanie; „Kto jest winny katastrofie TU-154?” i kolejny raz nasz duch znów wskaże nam winnych, a pytać będzie znowu prokuratura. Duchy już dawno wiedzą kto winny, lecz kiedy do tego dojdzie Polska prokuratura?

A gdyby tak przyśpieszyć i przewietrzyć tą polską Duszną atmosferę, to czy wtedy wskażemy w końcu winnych tej katastrofy?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.