Facebook Google+ Twitter

Imponujący Java Jazz Festiwal 2011

W niedzielę w Dżakarcie zakończył się największy azjatycki i jeden z największych na świecie festiwali jazzowych - Java Jazz Festiwal.

zdjęcie z plakatu tegorocznej edycji / Fot. Logo Festiwalu - zdjęcie z plakatu - Piotr ŚmieszekW minioną niedzielę zakończył się najbardziej znany na świecie indonezyjski festiwal muzyczny. Od piątku do niedzieli w stołecznej Dżakarcie odbywał się kolejny Java Jazz Festiwal.

Java Jazz Festiwal to bez wątpienia pierwsza liga światowego jazzu (choć nie tylko jazzu) i nie wypada nic innego, jak pozazdrościć tym, którzy tam byli i dobrze się bawili.

Tegoroczny festiwal, jak i poprzednie edycje, zgromadził na scenie gwiazdy najwyższego formatu z około jazzowej półki muzycznej. Carlos Santana, Kenny Loggins, George Benson czy Corinne Bailey Rae to tylko część góry lodowej u dołu której, jak to na festiwalach bywa, kilka lokalnych gwiazd i gwiazdeczek sceny jazzowej.

Według informacji z festiwalowego centrum dowodzenia w tegorocznej edycji pobito rekord liczby biletów z roku ubiegłego, który z liczbą 103 000 wejściówek wydawał się już niezłym osiągnięciem.
Statystyka Java Jazz Festiwal 2011 z liczbą 150 000 słuchaczy prezentuje się jeszcze bardziej oszołamiająco. To zaskakujący wynik zważywszy, że za sobotni koncert Carlosa Santany zapłacić trzeba było 1 150 000 rupii indonezyjskich, czyli niemalże 400 złotych!

Dla miłośników jazzu, których w Polsce niemało, bo i tradycje jazzowe ci u nas solidne, warto zapisać Java Jazz Festiwal w pamięci własnego komputera.

Jeżeli nie będzie Wam dane pooglądać kiedyś jawajskie koncerty w „realu”, można zawsze wyśledzić, co w trawie piszczy w wszechobecnym dziś matrixie.

Wszak żyjemy w wielkiej wiosce globalnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.