Facebook Google+ Twitter

Import z Chin. Jak bezpiecznie zamawiać produkty z Chin?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-02 10:43

Kolejne przypadki firm, które straciły towar lub pieniądze podczas realizacji transakcji handlowych z firmami z Chin zachęciły mnie do zaprezentowania kilku uwag, które mam nadzieję pozwolą uniknąć takich sytuacji polskim kupcom.

Zakupy przez internet

Internet jest szybkim i sprawnym kanałem dystrybucji różnego rodzaju dóbr. Handel internetowy z roku na rok rozwija się dynamicznie, pojawiają się nowe kanały dystrybucji (jak choćby coraz popularniejszy dropshiping np. Vordon.pl), powstają nowe coraz bezpieczniejsze strony handlu internetowego, np. MOQChina.com). Kompleksowa realizacja transakcji handlowych poprzez internet to moim zdaniem najbliższa przyszłość handlu w ogóle, co doskonale widać w Chinach, gdzie kupuje się dosłownie wszystko poprzez największy serwis B2C Taobao. Powstają nowe systemy zabezpieczeń transakcji jak choćby proponowany przez Aliexpress system Alipay, gdzie wpłacone środki są przekazywane sprzedawcy w momencie akceptacji otrzymanego produktu przez kupującego.

Jednak wraz z pojawieniem się nowych narzędzi pomocnych w biznesie, pojawiają się także nowe zagrożenia. Mając o nich wiedzę, można ich uniknąć.

Tak jak w przypadku wszelkich transakcji handlowych należy przed zawarciem transakcji zapoznać się w miarę możliwości ze swym kontrahentem po drugiej stronie ekranu i z oferowanym przez niego produktem. Jednym z najpopularniejszych serwisów internetowych wykorzystywanych przez średnie i małe firmy w celu nawiązywania kontaktów handlowych z Chinami jest Alibaba.com. Generalnie jest to doskonałe źródło informacji na temat potencjalnych kontrahentów, jednak pojawia się kilka niebezpieczeństw związanych z transakcją realizowaną przez internet.

Firmy prezentują w internecie swoją (lub często też nie swoją) ofertę handlową w jak najlepszym świetle. Na stronie internetowej katalog produktów zwykle wygląda imponująco, opis firmy przedstawia ją jako wiodąca na rynku i z wieloletnim doświadczeniem, itd. W dzisiejszych czasach stworzenie imponującej strony czy też serwisu B2C jest łatwe. Podobnie zainwestowanie 3000 dolarów w zaistnienie w serwisie Alibaba jako tzw. GoldSuplier, czyli teoretycznie zaufany sprzedawca nie jest dużym problemem dla nawet małej firmy w Chinach. Nie jest więc często to miarodajne źródło informacji o danym sprzedawcy czy też producencie. Istnieje ogromna rzesza firm, które istnieją tylko po to aby naciągnąć początkujących, a czasami nawet doświadczonych kupców z zagranicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

aheron1
  • aheron1
  • 22.09.2012 18:10

wszystko na temat zakupów w chinach
http://telchina.pl/zakupy-w-chinach-przewodniki-vf46.htm
wiele poradników krok po kroku i opinie kupujących są bardzo pomocne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
patryk m
  • patryk m
  • 15.12.2010 14:20

korzystanie z dużych wyszukiwarek produktów typu alibaba niesie ze sobą ryzyko. na stronach tych pełno jest obecnie firm krzaków, których odróżnienie od uczciwych dostawców jest trudne, jeśli czasem nie niemożliwe. w przypadku nie wywiązania się z umowy pomiedzy kupującym i sprzedającym, portale te nie zwracają kosztów, nie gwarantuja one też zupełnie bezpieczeństwa transakcji. odzyskanie należności od nieuczciwego sprzedawcy jest w chińskich warunkach praktycznie niemożliwe.
osobiscie korzystając z takich stron postawiłbym raczej na wyszukiwarkę biznesową momoway.com, która poza oferowaniem produktów, dodatkowo umozliwia rezerwację hoteli, udostępnia informacje o targach i róznego rodzaju eventach i jest bardziej funkcjonalna.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sobek
  • Sobek
  • 17.11.2010 03:51

Import z Chin jest bezpieczniejszy i prostszy niż mogłoby się
wydawać. Należy jednak przed podejmowaniem się handlu na linii Polska-Chiny poświęcić odpowiednio dużo czasu, aby przyswoić wiedzę, która pozwoli legalnie sprowadzać towar z Chin.
Polecam stronę www.chinwazja.pl poświęconej zagadnieniu jakim jest import z Chin. Zawiera informacje o tym jak uniknąć nierzetelnych partnerów w handlu z Chinami oraz w jaki sposób znaleźć godnych zaufania wspólników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.