Facebook Google+ Twitter

Impresje Artystyczne 2010 - już dziś pierwszy koncert

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Już dziś w ramach XIV Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej odbędzie się pierwszy koncert konkursowy. Jednak "Impresję Artystyczne" to nie tylko ciężka praca.

Scena Impresji Artystycznych. Fot. M. Wróbel / Fot. M. WróbelDziś pierwszy koncert konkursowy. Młodzi ludzie nie ukrywają lekkiego zdenerwowania i tremy. Wszak to wielkie wydarzenie. Ogromna scena (ciechocińska muszla koncertowa została powiększona), zaśpiewać trzeba będzie z orkiestrą symfoniczną, której członkowie obiecali, że będzie dobrze i zrobią wszystko żeby było dobrze; wiele świateł, dziennikarzy, morze ludzi - kuracjuszy, ale i przedstawicieli władz.

Ewa Lewandowska, Kasia Piasecka, Agnieszka Olszewska i Agnieszka Szromek, które są instruktorkami na warsztatach festiwalowych postanowiły odstresować młodych ludzi i przygotowały specjalne zajęcia.

Na wtorkowy wieczór przewidziały dyskotekę, która odbyła się w Sali Gregoriańskiej restauracji Bristol. Dla młodych ludzi, którzy z powodu swojej niepełnosprawności bardzo rzadko uczestniczą w tego typu imprezach, było to duże wydarzenie. Postronni obserwatorzy nie kryli słów zdziwienia, że osoby niepełnosprawne, na wózkach, z problemami ruchowymi mogą się tak bawić. Młodzi ludzie nie kryją, że dzięki temu, że impreza jest w ich gronie, gdzie czują się jak w rodzinie, wszelkie kompleksy i skrępowanie mijają. Chłopcy, którzy mogli poprowadzić dyskotekę jako DJ-e, przez chwilę poczuli się ważni. Niepełnosprawność fizyczna nie jest przeszkodą, by dobrze bawić się na dyskotece, w znanym sobie gronie, które akceptuje wszystkie nasze ułomności. Fot. M. Wróbel / Fot. M. Wróbel

Zabawa była udana, a na zakończenie w górę poszybowało mnóstwo balonów. Fot. M. Wróbel / Fot. M. WróbelŚroda dla uczestników była dniem zabaw. Niestety, nie udało się zrealizować wszystkich zaplanowanych gier, ze względu na to, że pogoda nie dopisała. Jednak wszyscy zgromadzeni w Sali Gregoriańskiej bawili się doskonale. Były zabawy z losowaniem pytań, które dotyczyły życia społecznego, muzyki, były też pytania dotyczące uczestników, członków orkiestry, osób związanych z fundacją. Cały pomysł i realizacja to zasługa instruktorek, które bawiły się równie świetnie jak uczestnicy. Było śpiewanie piosenek, zapamiętywanie tekstów i przeróżne zabawy. Za każdą dobrą odpowiedź uczestnicy dostawali cukierka bądź lizaka, więc było o co walczyć. Na koniec "dzieciaki" dostały prezent - masę cukierków i możliwość zabawy balonami. Wózek nie jest przeszkodą, by dobrze się bawić. Fot. M. Wróbel / Fot. M. Wróbel

Dzisiejsze przedpołudnie to ciężka praca dla wszystkich. Próby uczestników dzisiejszego koncertu - I koncert konkursowy. Ostatnie przygotowania sceny, ustawienia nagłośnienia.

Dziś o godzinie 19.00 rozpoczyna się pierwszy koncert konkursowy.

Patronem medialnym jest nasz serwis.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.