Facebook Google+ Twitter

Impresje Artystyczne 2010. Już niedługo zaczną się koncerty

Współautorzy: Marta Wróbel

Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej 2010 trwa w Ciechocinku. Młodzi artyści rozwijają swój talent muzyczny pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorek, aby od najbliższego czwartku prezentować efekty swojej pracy na dużej scenie.

Próba z orkiestrą i instruktorką / Fot. M. Wróbel"Impresje Artystyczne" czyli Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej to impreza cykliczna organizowana przez Fundację Pro Omnibus, odbywająca się już po raz XlV.
Festiwal to 18 dni ciężkiej pracy podczas warsztatów indywidualnych oraz prób z orkiestrą symfoniczną, która towarzyszy młodym artystą podczas występów na dużej scenie.

Kadrę instruktorską od kilku lat stanowią bardzo dobrze wykształcone i przygotowane do pracy z niepełnosprawnymi osobami panie: Ewa Lewandowska - laureatka Grand Prix tego festiwalu, oraz Agnieszka Olszewska, Katarzyna Piasecka i Agnieszka Szromek, które mają bardzo dobre podejście do młodych ludzi, w swoją pracę wkładają ogromne serce i poświęcają bardzo dużo czasu każdemu z uczestników.

Instruktorki podczas warsztatów i prób z orkiestrą starają się wspomóc przygotowanie interpretacji danej piosenki, ale również przekazać ogólną wiedzę na temat warsztatu wokalnego czy też występów na scenie.

Czasami trzeba pokazać dźwięki / Fot. M. WróbelPróby z orkiestrą to również ciężka praca dla muzyków i jednej z instruktorek, która zawsze jest na takiej próbie. Podczas niej młoda osoba osłuchuje się z podkładem do swojej piosenki, a orkiestra poprawia wszelkie niedociągnięcia w aranżu danego utworu, tak aby podczas koncertów zarówno orkiestra, jak i artysta wypadli na scenie jak najlepiej.

Ciężką pracę wszystkich wieńczą dwa koncerty konkursowe, koncert galowy oraz koncert laureatów, który corocznie, dzięki uprzejmości władz Torunia, odbywa się w tym właśnie mieście.

Koncerty to ogromne wydarzenie, tegoroczne odbywać się będą ponownie w Parku Zdrojowym. Są to ogromne koncerty z zawodową orkiestrą symfoniczną Marka Czekały, odpowiednio przygotowaną sceną, profesjonalnym nagłośnieniem, światłami i wszystkim tym co powinno towarzyszyć imprezie o takiej randze.

Koncerty konkursowe są dwa - 29 i 30 lipca, koncert galowy 31 lipca, natomiast koncert laureatów w Toruniu odbędzie się dzień później - 1 sierpnia. Młodzi ludzie w części konkursowej występują w dwóch kategoriach wiekowych, do 14-stu lat i powyżej 14-stu.

Patronem medialnym Festiwalu jest serwis Wiadomości24.pl.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.