Facebook Google+ Twitter

Impresje Artystyczne 2012. Dni festiwalowe

Współautorzy: Marta Wróbel

W Ciechocinku trwają "Impresje Artystyczne" - niepełnosprawna młodzież szlifuje swoje głosy, by już niebawem zaprezentować się publiczności na dużej scenie w Parku Zdrojowym.

Uczestnicy ćwiczą wraz z instruktorami. Wszystkie zajęcia odbywają się w przyjacielskiej atmosferze. / Fot. M. Wróbel"Impresje" ruszyły pełną parą. Młodzi przygotowują z wielkim zapałem swoje utwory, a pomagają im w tym wysokiej klasy instruktorzy oraz profesjonalna kilkunastuosobowa orkiestra symfoniczna pod dyrekcją Marka Czekały.

Dzień pracy na festiwalu rozpoczyna się już o 9.30 rozśpiewaniem, po którym wszyscy rozchodzą się na zajęcia indywidualne z instruktorami. Jedna grupa osób pozostaje wraz z instruktorem na sali, gdzie odbywa się rozśpiewka na próby z orkiestrą. Wtedy też nagrywany jest aranż dla każdego uczestnika, tak, aby wszyscy mieli do dyspozycji przygotowany dla siebie podkład, aby w wolnych chwilach mogli ćwiczyć albo też żeby korzystać z niego podczas codziennych
zajęć indywidualnych.

Zajęcia trwają do 13. Potem jest obiad i od godziny 15 rozpoczyna się druga tura prób i zajęć z instruktorami. I tak zajęcia trwają cały dzień, bo aż do godzin popołudniowych.

Dodatkowo niepełnosprawni młodzi ludzie po południami mają do dyspozycji Sekcja smyczkowa orkiestry Marka Czekały / Fot. M. Wróbelzajęcia z psychologiem - indywidualne, jak i grupowe. Zajęcia te trwają aż do kolacji.
Ze spotkań indywidualnych korzystać mogą także opiekunowie i cieszą się one wśród nich dużym powodzeniem.

Jak widać, Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej to czas wytężonej pracy dla pięćdziesiątki uczestników, jak i ich rodziców.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Super, niech się dzieje!!! Wam życzę miłej i efektywnej pracy, a niepełnosprawnym artystom powodzenia! Bo to nie liczy się zwycięstwo, już jesteście WIELCY, bo przyjechaliście do Ciechocinka i próbujecie swoich sił!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.