Facebook Google+ Twitter

Impresje Artystyczne 2014 w Ciechocinku trwają

Współautorzy: Marta Wróbel

Ciechocinek znów jest ważnym miejscem dla wokalnie uzdolnionych niepełnosprawnych. Trwa XVIII Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej, czyli Impresje Artystyczne. 50 młodych artystów szlifuje swoje głosy na warsztatach muzycznych.

 / Fot. M. Wróbel"Impresje Artystyczne", czyli Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej, odbywają się od 1996 roku. Pierwotnie organizowała je śp. Grażyna Świtała, a od 2002 roku robi to z powodzeniem fundacja Pro Omnibus.

Młodzi artyści niepełnosprawni szkolą się przez 2 tygodnie aby później zaprezentować się publiczności zebranej w Parku Zdrojowym, podczas koncertu inauguracyjnego (23 lipca), 2 koncertów konkursowych (w kategorii do 16 lat i do 23 lat które odbędą się 24 i 25 lipca), koncercie galowym ( 26 lipca) oraz koncercie laureatów (27 lipca) w Toruniu.

 / Fot. M. WróbelMłodzież szkoli się pod okiem profesjonalnych instruktorów: Henryki Chylińskiej, Michała Borkowskiego, Tomasza Kozieł, Aleksandry Stano i Pawła Staszczyszyn.
Młodzież wspiera, jak i akompaniować jej podczas koncertów, będzie profesjonalny siedmioosobowy zespół muzyczny pod kierownictwem Artura Grudzińskiego.

Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej to czas wytężonej pracy dla pięćdziesiątki uczestników, jak i ich rodziców. Wszystko na Festiwalu ma swój czas i swoje miejsce jest czas ciężkiej pracy czyli szkolenia głosu, uczenia się interpretacji oraz czas odpoczynku i zabawy. Wszystko razem tworzy niezwykły czas, pełen pozytywnych emocji dla wszystkich którzy są powiązani z Festiwalem.
 / Fot. M. Wróbel / Fot. M. Wróbel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.