Facebook Google+ Twitter

Impresje artystyczne - Śpiewające obrazy

Podczas Impresji przeniesiemy się na chwil kilka do Krakowa. Będą wyjątkowi goście, spotkania, degustacja precli z najlepszej krakowskiej piekarni Pana Czaji i muzyczna uczta z Laureatami Grechuta Festival.

 / Fot. Justyna PołomskaImpresje artystyczne ŚPIEWAJĄCE OBRAZY 2015
MRĄGOWO, 18-22 listopada

W programie:

SPOTKANIE

Wywiad – rzeka opowiada o 36 latach wspólnego życia Danuty i Marka, z czego większa część przypadła na czasy Polski Ludowej. W książce znajdziemy również opis czasów współczesnych oraz wspomnienia o ważnych dla państwa Grechutów osobach. Do tego wiele anegdot i ciekawostek z życia zawodowego i prywatnego. Niewątpliwą atrakcję stanowi duża liczba nigdy dotąd niepublikowanych zdjęć oraz dokumentów. To szczera opowieść, opisująca codzienność państwa Grechutów w niełatwym dla wszystkich okresie, jakim był komunizm, ale i w czasach wolnej Rzeczypospolitej.
Wywiad przeprowadził Jakub Baran. Książka jest na rynku od 7 grudnia 2011 roku (do tej pory osiągnęła status bestsellera).

CZEKA NAS GALA LAUREATÓW

Wystąpią:
ŁUKASZ JEMIOŁA
urodzony w Limanowej, piosenkarz i gitarzysta, który odnosił sukcesy na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach muzycznych, między innymi laureat Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską OSPA w Ostrołęce, OFP'y w Rybniku, Ogólnopolskiego festiwalu piosenki Retro w Warszawie, Festiwalu piosenki filmowej w Toruniu.
Podczas tych imprez zdobył uznanie takich osób jak; Zygmunt Konieczny, Krzesimir Dębski, Krystyna Janda, Marcin Kydryński, Maciej Maleńczuk, Elżbieta Zapendowska, Jan Wołek etc.
Medialną rozpoznawalność zdobył występując w drugiej edycji programu TVN „X Factor”. Jeden z najciekawszych bardów swego pokolenia, także autor własnych kompozycji.


DZIEŃ DOBRY
Zespół "Dzień Dobry" istnieje od lutego 2004 roku. Czerpiąc inspiracje z różnych kultur i stylów muzycznych oraz bazując na akustycznym instrumentarium stworzyli bogaty i różnorodny repertuar. Oprócz autorskich kompozycji, mają miejsce dla piosenki poetyckiej, filmowej czy też polskich i światowych przebojów w zaskakujących, akustycznych aranżacjach. Wspólne muzykowanie wyzwala w nich bardzo silne emocje i ogromną radość. Dążą do tego, aby ich muzyka podobnie oddziaływała na każdego słuchacza, dlatego to co grają określają mianem: POZYTYWNEJ AKUSTYCZNEJ FALI..
Skład tworzą:
Małgorzata Stachura - bas akustyczny, śpiew
Piotr Mirecki - śpiew, gitara, cajon
Jan Stachura – gitara
Krzysztof Maciejowski - skrzypce, śpiew
Stanisław Joneczko - akordeon


JUSTYNA PANFILEWICZ
laureatka wielu prestiżowych, ogólnopolskich festiwali poezji śpiewanej i piosenki poetyckiej. W 2013 roku wzięła udział w drugiej edycji muzycznego show TVP2 The Voice of Poland. Po udziale w programie rozpoczęła pracę nad swoim solowym projektem muzycznym, utrzymanym w gatunku pop-rock. W 2015 wygrała SuperDebiuty odbywające się podczas 52 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wystąpiła w duecie z Mariuszem Wawrzyńczykiem zdobywając m.in. tytuł Super Debiutu TVP1 „Nagroda im. Anny Jantar” przyznawana przez widzów TVP w głosowaniu sms w konkursie Super Debiuty 2015, nagrodę Prezydenta Miasta Opola „KAROLINKA”, nagrodę Polskiego Radia (nagranie singla i jego promocja na antenie Polskiego Radia).

PAWEŁ PIĄTEK
znany krakowski muzyk, aranżer oraz kompozytor, współpracuje z wieloma Gwiazdami polskiej sceny muzycznej – m. in. J. Radkiem, G. Turnau, J. Wójcickim. Pisze muzykę teatralną, prowadzi własne studio nagrań. Był wieloletnim pianistą zespołu Anawa a od 2008 opiekuje się stroną muzyczną Grechuta Festival.


Całość poprowadzi Jakub Baran.


PROGRAM IMPRESJI

21 listopada
Centrum Kultury i Turystyki

DZIEŃ KRAKOWSKI
13.00 Spotkanie z DANUTĄ GRECHUTĄ i JAKUBEM BARANEM
autorami książki “Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty”
Wystawa zdjęć Marka Grechuty i zespołu Anawa z lat 60 – tych i 70 – tych
Wstęp wolny

20.00 GALA LAUREATÓW GRECHUTA FESTIVAL
Wystąpią: Łukasz JEMIOŁA, zespół DZIEŃ DOBRY, Justyna PANFILEWICZ & Paweł PIĄTEK


22 listopada
Centrum Kultury i Turystyki

12.00 OGÓLNOPOLSKI KONKURS PIOSENKI
Wstęp wolny
19.30 KONCERT GALOWY
Laureaci Konkursu
NOSOWSKA


Pl. Unii Europejskiej
21.30 OBRAZY ŚWIATŁEM MALOWANE - pokaz fireshow
Teatr Salamndra oraz uczestnicy warsztatów

18-22 listopada
WARSZTATY
alternatywnych działań z TEATREM SALAMANDRA
laboratorium głosu z OLGĄ SZWAJGIER
kreatywnego pisania z MICHAŁEM ZABŁOCKIM

Informacje : Justyna Połomska - tel. 89 743 34 53, 603 628 059, e-mail: j.polomska@ckit.mragowo.pl
Program Pomost patronuje wydarzeniu, serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów do Mrągowa na Impresje Arystyczne Śpiewające Obrazy


“Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.