Facebook Google+ Twitter

Impresje Artystyczne w Ciechocinku- dni festiwalowe

Współautorzy: Marta Wróbel

W Ciechocinku trwają "Impresje Artystyczne" - niepełnosprawna młodzież szlifuje swoje głosy, pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej, by już od 1 sierpnia prezentować się publiczności na dużej scenie w Parku Zdrojowym.

 / Fot. M. Wróbel"Impresje Artystyczne", czyli Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej, odbywają się od 1996 roku. Pierwotnie organizowała je śp. Grażyna Świtała, a od 2002 roku robi to z powodzeniem fundacja Pro Omnibus.

"Impresje" ruszyły pełną parą. Młodzi przygotowują z wielkim zapałem swoje utwory, a pomagają im w tym wysokiej klasy instruktorzy oraz profesjonalny kilku osobowy zespół muzyczny pod dyrekcją Artura Grudzińskiego.

Dzień pracy podczas festiwalu rozpoczyna się już o godzinie 9. śniadaniem po którym o 9.30 wszyscy meldują się w Sali Gregoriańskiej na rozśpiewaniu, po czym rozchodzą się na zajęcia indywidualne z instruktorami. Jedna grupa osób pozostaje wraz z instruktorem na sali, gdzie odbywa się rozśpiewka na próby z zespołem. Wtedy też nagrywany jest aranż dla każdego uczestnika, tak, aby wszyscy mieli do dyspozycji przygotowany dla siebie podkład, aby w wolnych chwilach mogli ćwiczyć albo też żeby korzystać z niego podczas codziennych zajęć indywidualnych.

 / Fot. M. WróbelMłodzi artyści po 2 tygodniach pracy będą mogli zaprezentować się publiczności zebranej w Parku Zdrojowym, podczas 2 koncertów konkursowych (w kategorii do 16 lat i do 23 lat), koncercie galowym oraz koncercie pokonkursowym w Toruniu.

 / Fot. M. WróbelZajęcia trwają do 13. później jest obiad i od godziny 15. rozpoczyna się druga tura prób i zajęć z instruktorami. I tak zajęcia trwają cały dzień, bo aż do godzin popołudniowych.

Kadrę instruktorską w tym roku tworzą: Katarzyna Piasecka, Agnieszka Olszewska, Henryka Chylińska, Paweł Staszczyszyn oraz Adam Rymarz.

Jak widać, Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej to czas wytężonej pracy dla pięćdziesiątki uczestników, jak i ich rodziców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.