Facebook Google+ Twitter

Impreza ekologiczna nie musi być nadęta, czyli "EKO-MIX 2010"

W dniach 11-12 czerwca 2010 r. Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Płotach zorganizował finał XVII Edycji Imprezy Ekologicznej EKO-MIX. Imprezy jakich w Polsce mało, a jakich z pewnością więcej by się przydało.

Zdjęcia w sepii i w kolorze pokazują... nie tylko morze / Fot. Ryszard Jan ZagórskiImpreza objęła różne formy działań pod nazwami: EKO-MIX Siatkówka 2010, EKO-MIX CUP 2010, konkurs ekologiczny: „Zbieramy makulaturę”, konkurs na „projekt torby ekologicznej”, konkurs plastyczny, konkurs fotograficzny, konkurs Wiedzy Ekologicznej,
XVII Giełda Zespołów i Solistów.

W tegorocznej edycji projektu, organizatorzy imprezy włączyli się do ogólnopolskiej akcji poświęconej ochronie ssaków morskich żyjących w Morzu Bałtyckim. Polega ona na powstrzymaniu degradacji środowiska naturalnego naszej planety i stworzeniu przyszłości, w której ludzie będą żyli w harmonii z przyrodą. W akcji bierze udział także Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego i Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego.

Wręczanie nagród... / Fot. Ryszard Jan ZagórskiW MGOK w Płotach są zlokalizowane pokonkursowe wystawy prac plastycznych i fotograficznych, gdzie również wyłożono materiały, które z pewnością przyczynią się do wzrostu wiedzy mieszkańców regionu o problemach związanych z ochroną morskich ssaków. Foki w oczach młodych artystów / Fot. Ryszard Jan Zagórski
- Bardzo ważne jest abyśmy umieli zachować się właściwie, gdy podczas pobytu nad morzem natkniemy się na wylegującą się na plaży fokę - mówi dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury Pani Anna Buchholc.
Materiały do wzięcia... / Fot. Ryszard Jan Zagórski
Większość konkursów i pokazów odbyła się w parku i na stadionie miejskim. W pierwszym dniu imprezy pogoda zmusiła uczestników konkursu piosenkarskiego i wiernych sympatyków, do przeniesienia się i zakończenia imprezy w budynku ośrodka kultury. Najlepsi uczestnicy w poszczególnych konkursach otrzymali nagrody rzeczowe, puchary, dyplomy i należne brawa oraz słowa uznania.

W drugim dniu najechali piraci i występowały roztańczone artystki. Takie formy działalności cieszą się dużym zainteresowaniem. Angażują się w nie zwłaszcza dzieci i młodzież, dlatego należą się organizatorom eko-miksu słowa uznania i życzenia wytrwałości w dalszych poczynaniach.

Logo na torby eko... / Fot. Ryszard Jan ZagórskiNajeżdżają piraci... / Fot. Ryszard Jan ZagórskiTańce bez granic... / Fot. Ryszard Jan Zagórski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Powietrze z zawartością Jodu dociera do 60 km w głąb lądu. Płoty do tej strefy należą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z Płotów do morza jest troszkę ponad 40 km i może dlatego społeczność tego miasteczka żyje problemami Bałtyku, co m.in. na tej proekologicznej imprezie się przejawia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy reportaż. Ale Płoty maja jeszcze kawałek do morza ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.