Facebook Google+ Twitter

Impreza na Wyspie Ołowianka

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2007-08-07 09:35

Cztery żywioły, cztery kolory, cztery wymiary energii - artystyczne połączenie obrazu, dźwięku i światła. Takie będzie widowisko, które rozpocznie się o godzinie 20 14 sierpnia na Wyspie Ołowianka pt. "Nasza misja to energia".

Zakończy je koncert Kayah. Imprezę poprowadzą znani trójmiejscy aktorzy: Tamara Arciuch-Szyc i Mirosław Baka. Spektakl odbędzie się w miejscu, gdzie w niedługim czasie powstanie kładka łącząca Ołowiankę z Targiem Rybnym. W widowisku wezmą udział grupy baletowe ArtColorBalet. Występom towarzyszyć ma zaskakująca scenografia, budowana kolorami świateł. Usłyszymy też specjalnie na tę okazję skomponowaną muzykę (inspirowaną "Czterema porami roku" Antonio Vivaldiego).

Pojawią się znani artyści: Ewelina Flinta, Paweł Kukiz, Olga Bończyk i Mirosław Czyżykiewicz. Będzie Zespół SoFa, Kameleon oraz Hanzeatycka Orkiestra Kameralna i Chór Marynarki Wojennej. Całość wieczoru zwieńczy koncert Kayah. To wielka gwiazda. Żadna polska artystka nie osiągnęła w minionych dziesięciu latach takiego sukcesu, jak ona. Dodatkowe atrakcje imprezy to m.in. dwa wielkie telebimy ustawione obok estrady na Ołowiance - wyświetlające przygotowany na tą okazję film i tworzące scenografię. Ponadto czeka nas pokaz świateł laserowych na Motławie (pojawią się obrazy, postaci, pływające barki itp.)

Przygotowana z okazji branżowego święta energetyków impreza ma szansę stać się Gdańskim wydarzeniem kulturalnym. Fundatorem są Elektrociepłownie Wybrzeże S.A z Gdańska. Wstęp wolny.

Dziennik Bałtycki
LR

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobrze wiedzieć, wybiorę się na pewno :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.