Facebook Google+ Twitter

Impreza promująca i wspierająca przedsiębiorcze mamy

Wczoraj w Klubie Kultury Saska Kępa w Warszawie odbyła się impreza promująca aktywność zawodową wśród kobiet.

 / Fot. Fundacja Sukces - Centrum Rozwoju Kompetencji SpołecznychInicjatorką akcji ,,Przedsiębiorcza Mama” była Wita Meczew-Bardecka, Prezes Fundacji Sukces – Centrum Rozwoju Kompetencji Społecznych. Wydarzenie wsparła i poprowadziła Ilona Adamska, redaktor naczelna magazynu Imperium Kobiet i Law Business Quality.

Aktywne zawodowo mamy spotkały się, aby opowiedzieć o swoich pasjach, z których uczyniły sposób na życie i zarabianie. Kobiety podzieliły się swoimi doświadczeniami i wrażeniami odnośnie prowadzenia własnego biznesu, aby zainspirować i zachęcić do działania matki, które po urodzeniu dziecka często rezygnują z pracy i kariery. Uczestniczki podkreślały rolę odwagi, silnej woli i determinacji na drodze do sukcesu.
Wyłonione w konkursie panie zaprezentowały swoje firmy i opowiedziały o tym, co jest dla nich istotne w posiadaniu własnego biznesu.

Anita Hawryńska właścicielka firmy Calma z branży budowlanej poszukiwała odpowiedzi na pytanie ,,Dlaczego własna firma?”, Magdalena Nawarecka właścicielka Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka zdradziła jak umiejętnie łączyć biznes, życie rodzinne i pracę społeczną, a Joanna Saltik właścicielka firmy Ararattrek (organizacja wypraw terkkingowych na górę Ararat w Turcji) przybliżyła uczestnikom temat dotacji unijnych.

O powrocie mam na rynek pracy opowiedziała Iwona Borawska Redaktor Naczelna portalu www.pomysldlamamy.pl. Marta Gadzińska właścicielka Kancelarii Nieruchomości Akme podzieliła się spostrzeżeniami na temat zdobywania nowych kwalifikacji i ich wpływu na karierę zawodową. Od Magdaleny Nowackiej trenera/doradcy kobiecych firm dowiedzieliśmy się, co jest gwarancją sukcesu w biznesie, a od Wojciecha Gilewskiego z Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości o tym, co jest istotne w planowaniu własnej działalności.

Wśród laureatek konkursu były również Agata Trojanowska właścicielka BIDS GROUP projektantka marki Brilliance-Boutique, Joanna Kępińska właścicielka HERSTORY Design projektująca niepowtarzalną biżuterię, Agnieszka Sieńkowska właścicielka Pracowni Artystycznej Makowe Pole, Tatiana Kadelska-Mucha właścicielka Odwiedź Winnicę, Aleksandra Sobkowicz współwłaścicielka firmy Hanna, Hela i Ela produkującej pościel i zabawki dla dzieci i Paulina Lipiecka właścicielka Studio Projektowego GÂTÉ.

- Mam nadzieję, że wszystkie przedsiębiorcze mamy, które podzieliły się dziś swoją historią o zamianie pasji w biznes, zainspirują inne mamy do rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności. Własna firma nie jest receptą na wszystkie problemy zawodowe. Prowadzenie firmy, będąc mamą, wymaga ciężkiej pracy i dużej determinacji. Wiem, że w mamach drzemią ogromne pokłady energii, które przy wsparciu najbliższych mogą przynieść wspaniałe owoce. Przykładem było dzisiejsze spotkanie przedsiębiorczych mam oraz ich wyjątkowe historie o drodze do spełnienia marzeń i założeniu własnej firmy. Fundacja planuje dalszą współpracę z laureatkami konkursu – mówiła Prezes Fundacji Sukces – Centrum Rozwoju Kompetencji Społecznych Wita Meczew – Bardecka.

- To był niezwykle udany event, pełen wzruszających opowieści i historii kobiet, które po urodzeniu dziecka nie mogły znaleźć pracy. Postanowiły założyć własny biznes i ... zarabiać na swoich pasjach - stwierdziła prowadząca imprezę Ilona Adamska.

W programie nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, dla których pełną zabaw i magii część animacyjną połączoną z malowaniem buziek przygotowały Agnieszka Witkowska i Magdalena Bronikowska. Pociechy chętnie uczestniczyły w warsztatach muzycznych przygotowanych przez Karolinę Błasik właścicielkę firmy Montownia Dźwięku Pracownia Muzyczna i Studio Projektowe oraz warsztatach tanecznych z instruktorką Małgorzatą Drelą. Mamy miały okazję poznać sztukę ręcznego malowania jedwabiu podczas warsztatów zorganizowanych przez Małgorzatę Boruch-Łukiewicz właścicielkę firmy InSilk - Pracownia Jedwabiu.

Ze specjalną dedykacją dla wszystkich mam zaśpiewał Tomek Martyński, solista grupy SUNSET STRIP, który na scenie wystąpił z finalistką programu X FACTOR Moniką Kubasiewicz. Roztańczoną atmosferę zapewnił pokaz taneczny w stylu hiszpańskim przygotowany przez Gaba Dance Studio (Łukasz Cacko i Barbara Dyba). Loterię wizytówkową poprowadził znany prezenter telewizyjny Ryszard Rembiszewski.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję, Pani Marszałek Sejmu Ewie Kopacz za piękny list skierowany (i odczytany podczas eventu) do wszystkich przedsiębiorczych mam, patronom honorowym: Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Burmistrzowi Dzielnicy Praga- Południe p. Tomaszowi Kucharskiemu, Stowarzyszeniu Kongres Kobiet, a także patronom medialnym: Imperium Kobiet, Law Business Quality, Mamopracuj.pl i Radio Dla Ciebie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.