Facebook Google+ Twitter

Imtech instaluje rozwiązania energooszczędne w szpitalu pediatryc

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-04-04 12:15

Prace na budowie szpitala pediatrycznego WUM idą pełną parą. Imtech Polska odpowiada m.in. za montaż nowoczesnego układu trójkogeneracji, który zapewni większą efektywność energetyczną budynku i pozwoli na oszczędności.

Prace na budowie szpitala pediatrycznego WUM idą pełną parą. Imtech Polska odpowiada za wykonanie instalacji sanitarnych wewnętrznych, przyłączy i przebudowę sieci. Poza tym wykonuje instalacje klimatyzacji i wentylacji, grzania, systemy chłodnicze oparte na wodzie lodowej i freonie, instalacje wodno-kanalizacyjne, gazów medycznych, poczty pneumatycznej i systemy ochrony przeciwpożarowej szpitala. Firma zamontuje też nowoczesny układ trójkogeneracji, który zapewni większą efektywność energetyczną budynku i pozwoli na oszczędności.

Realizacja instalacji w szpitalu pediatrycznym w Warszawie to kolejny projekt medyczny realizowany przez Imtech. Firma projektowała i wykonywała już instalacje m.in. w Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku i klinice Asklepios Barmbek w Hamburgu.

W ramach projektu Imtech Polska wykonuje m.in. układ trójkogeneracji, który pozwoli szpitalowi na produkcję energii elektrycznej na poziomie 800 kW oraz energii cieplnej na poziomie 500 kW. System, poza zapewnieniem dla szpitala niezależnego źródła zasilania energii, jako system ekologiczny upoważni użytkownika do uzyskania dofinansowania z Urzędu Regulacji Energetyki.

„Trójkogeneracja jest najbardziej efektywnym rozwiązaniem energetycznym na świecie. W Polsce nadal jest jednak dość mało popularna. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że inwestor zdecydował się na jej zastosowanie. Dzięki temu budynek szpitala będzie bardziej energooszczędny i tańszy w eksploatacji” – mówi Arkadiusz Adaszek, kierownik projektu ze strony Imtech Polska. „Imtech specjalizuje się w nowoczesnych rozwiązaniach i entuzjastycznie podchodzimy do inwestycji, które pozwalają na ich wdrażanie” – dodaje.

Imtech wykonał już całość przyłączy, przebudowę sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i ciepłowniczej, pompownię tryskaczową i hydrantową, a także 80 proc. instalacji przeciwpożarowych na kondygnacjach. Przed rozpoczęciem okresu zimowego firma dostarczyła i zamontowała węzeł ciepła i kotły grzewcze. Odpowiada również za instalację systemu gazów medycznych w budynku. Będzie on dostarczał gazy medyczne, sprzężone powietrze i próżnię do sal operacyjnych i innych pomieszczeń szpitalnych.

Wśród zadań wykonawcy było też dostarczenie kompletu agregatów wody lodowej i suchych chłodnic oraz montaż maszynowni wody lodowej. Imtech dostarczył i zamontował całość freonowych systemów chłodzenia, komplet central wentylacyjnych, systemów napowietrzania klatek schodowych i systemu oddymiania i przewietrzania garażu.
Szpital pediatryczny zostanie wyposażony w pocztę pneumatyczną, którą pracownicy będą mogli szybko i wygodnie przesyłać m.in. próbki krwi. Łącząc laboratorium z oddziałami szpitalnymi, system poczty znacznie usprawni komunikację w szpitalu. Dzięki niemu materiały będą znacznie szybciej transportowane i rozprowadzane na oddziałach.

Całkowita powierzchnia kompleksu przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie wyniesie 96,9 tys. mkw. Szpital został zaprojektowany przez pracownię Open Architekci Sp. z o.o. Imtech Polska realizuje inwestycję w konsorcjum z Warbud S.A. (liderem) i Qumak S.A.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.