Facebook Google+ Twitter

In Extremo wraca do Polski!

Już 19 października 2013 na jedynym koncercie w Polsce w warszawskiej Progresji wystąpi niemiecki zespół In Extremo.

 / Fot. Materiały prasowePochodzący z Berlina muzycy założyli w 1995 roku zespół, który dziś uznawany jest za jedną z najważniejszych folk-metalowych formacji na świecie. IN EXTREMO rozpoczyna jesienią trasę koncertową, promującą nowy album “Kunstraub”, którego premierę zaplanowano na koniec września.

W roli supportu wystąpi młody, doskonale zapowiadający się zespół SOPOR, który współtworzył widowisko i wydawnictwo “Kolory Nadziei” (www.kolorynadziei.pl)

19 października 2013
Warszawa
Klub Progresja – ul. Kaliskiego 15A
wejście od 19:00, początek koncertu 19:45
bilety w cenie 100 zł przedsprzedaż (110 zł w dniu koncertu) dostępne w sieci Ticketpro oraz Eventim.

Niepowtarzalny styl grupy powstał In Extremo poprzez połączenie tradycyjnych metalowych brzmień z muzyką średniowieczną czy ludową - wykorzystują instrumenty takie jak dudy średniowieczne, lira korbowa harfa i inne. W ich repertuarze znalazły się znane średniowieczne utwory pochodzące z Carmina Burana (Nymphenzeit, Omnia Sol Temperat, Totus Floreo) oraz ówczesnej poezji jak np. Palestinalied czy Herr Mannelig. Z czasem zespół stworzył również własny materiał po niemiecku. Grupa tworzyła ścieżkę dźwiękową do pierwszej i drugiej części gry komputerowej Gothic. Dotychczas muzycy występowali dwukrotnie w Polsce – na Płock Cover Festival 2010 oraz na Metalfest 2012. 19 października fani będą mieli pierwszą okazję zobaczyć ich na klubowej scenie!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.