Facebook Google+ Twitter

"In Rainbows" Radiohead coraz bliżej

Nowy album grupy Radiohead dostępny już 10 października.

"Witam wszystkich. Skończyliśmy pracę nad nowym albumem, wychodzi za 10 dni. Nazwaliśmy go "In Rainbows".

Pozdrowienia. Jonny"

Ta wiadomość, którą zespół Radiohead zamieścił na swojej stronie internetowej pierwszego października, zaskoczyła wszystkich fanów zespołu. Ci spodziewali się, według wcześniejszych zapowiedzi, wydania płyty w okolicach początku roku 2008. Tymczasem członkowie grupy zdecydowali się na opublikowanie materiału już dziesiątego października.

Jednak to nie koniec zaskakujących wieści: nowy album możemy dostać tylko w internecie. Jakby tego było mało, wydawnictwo nie ma sprecyzowanej ceny i sami kupujący mogą ustalić jego wartość. Możliwe jest zatem ściągnięcie płyty za zero funtów. Jest to bodaj pierwszy przypadek, w którym jedna z największych gwiazd muzyki na świecie postanawia udostępnić cały album nie żądając za to żadnych pieniędzy. Radiohead, zawsze zaskakujące pod względem muzycznym, teraz postanowiło zaskoczyć swoim nowatorskim podejściem do dystrybucji.

W sklepach album będzie dostępny dopiero trzeciego grudnia. Za niebagatelną cenę czterdziestu funtów dostaniemy dwie płyty, w tym jedną z nagraniami bonusowymi, książkę w twardej oprawie i dwa winyle.

"In Rainbows" od dawna towarzyszyła dosyć tajemnicza atmosfera. Publikowanie dziwnego nagrania z fragmentami nowych utworów, krążące w sieci plotki o szybkim wydaniu albumu, potem ostudzenie nadziei fanów i zapowiedź pojawienia się płyty w następnym roku, tajemnicze ilustracje na oficjalnej stronie zespołu, wreszcie zaskakująca decyzja o publikacji materiału w internecie.

Zespół długo przed wydaniem albumu zaczął prezentować swoje nowe utwory na żywo. Ich koncertowe wersje, brzmiące jak kwintesencja "radioheadowego" stylu, dają nadzieję na świetny album. Jednak o rzeczywistej wartości nowych nagrań Radiohead przekonamy się dopiero dziesiątego października.


Lista utworów publikowanych w wersji dostępnej w internecie:
"15 Step"
"Bodysnatchers"
"Nude"
"Weird Fishes/Arpeggi"
"All I Need"
"Faust ARP"
"Reckoner"
"House of Cards"
"Jigsaw Falling into Place"
"Videotape"


Utwory dostępne na dysku bonusowym, w sklepach od trzeciego grudnia:
"MK 1"
"Down Is the New Up"
"Go Slowly"
"MK 2"
"Last Flowers"
"Up on the Ladder"
"Bangers and Mash"
"4 Minute Warning"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.