Facebook Google+ Twitter

In vitro: 3 tysiące par czeka na refundowany zabieg

W pierwszym miesiącu funkcjonowania rządowego programu refundacji in vitro zarejestrowanych zostało dokładnie 2915 par, natomiast 1016 zakwalifikowano do zabiegu.

 / Fot. Seb951Według danych resortu po pierwszym miesiącu funkcjonowania programu na pozytywny wynik kwalifikacji ciągle oczekuje 1875 par, 19 zostało zdyskwalifikowanych, natomiast 4 zrezygnowały.

Przypomnijmy, że z rządowego programu refundacji in vitro, który rozpoczął się 1 lipca, ma skorzystać w ciągu trzech lat ok. 15 tys. par. Warto zaznaczyć, że nie trzeba być małżeństwem, żeby w nim uczestniczyć. Z programu mogą skorzystać osoby, u których stwierdzono bezwzględną przyczynę niepłodności lub udokumentowana jest nieskuteczność leczenia w ciągu ostatniego roku przed zgłoszeniem się do programu.

W programie kwalifikowane są kobiety do 40 roku życia. Warto zaznaczyć, że finansowane mogą być maksymalnie trzy próby zapłodnienia dla jednej pary. Jeden cykl został wyceniony maksymalnie na 7,5 tys. zł.

Program realizuje na terenie całej kraju 26 klinik. Informacje na temat klinik są dostępne w elektronicznym rejestrze. Znajdują się tam również dane dotyczące kobiet poddawanych zabiegowi: m.in. data zgłoszenia i zakwalifikowania do programu, informacje o niepłodności, liczbie i rodzaju wykonanych badań oraz liczbie przechowywanych zarodków.

Całkowity koszt programu od 1 lipca 2013 r. do 30 czerwca 2016 r. to w sumie blisko 250 mln zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.