Facebook Google+ Twitter

In vitro będzie refundowane. Kaczyński: "To oznacza wiele aborcji"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-10-23 13:33

Po paru latach przeciągania tematu, Donald Tusk postanowił w końcu wyjaśnić kwestię in vitro. W poniedziałek zapadła decyzja - in vitro będzie refundowane w ramach trzyletniego programu zdrowotnego.

www.commons.wikimedia.org / Fot. Jacopo WertherProgram przygotowany przez ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, ma objąć 15 tys. par (nie tylko małżeństwa), które dostaną możliwość trzykrotnego poddania się sztucznemu zapłodnieniu. Chętni muszą jednak udokumentować, że przez ostatni rok nieskutecznie starali się o potomstwo. Poza tym usługa będzie dostępna jedynie dla kobiet do 40. roku życia. Odpowiednią ustawą ma się później zająć Sejm.

W czasie gdy premier przedstawiał pomysł w sprawie in vitro, PiS organizował debatę na temat bezrobocia, dostrzegając wagę tego problemu i przekonując, że należy podjąć konkretne działania rozpoczynające proces odbudowy polskiego przemysłu.

Jarosław Kaczyński zapytany o propozycję PO stwierdził: "Myśmy tutaj dyskutowali o sprawach naprawdę ważnych dla Polski. Ja oczywiście doceniam sprawę rodzin, które nie mogą mieć dzieci metodą naturalną, to jest problem istotny dla każdego wrażliwego człowieka. Wolałbym natomiast, żeby państwo pytali mnie o te kwestie, a nie o kolejne propagandowe zagranie Tuska" - podaje tvn24.pl.

We wtorek z kolei prezes PiS dodał: "Ja, jako człowiek, który w tych sprawach słucha Kościoła wiem, że 15 tys. razy in vitro oznacza bardzo, bardzo wiele aborcji" - cytuje gazeta.pl.

Ponadto PiS chce zaskarżyć rozporządzenie o in vitro do Trybunału Konstytucyjnego uznając je za niezgodne z prawem.

Na ile obietnice refundacji in vitro się spełnią, nie wiadomo, kwestia ta w najbliższym czasie nie zostanie uregulowana ustawowo. Niektórzy zdecydowanie popierają takie działania, jednak inni (wywodzący się głównie ze środowisk prawicowych) potępiają pomysł opłacania in vitro. Pojawiają się również komentarze, że jest to jedynie populistyczny chwyt, który niczego nie rozwiąże, a może tylko zaszkodzić obecnemu premierowi.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Witam. Zapraszam na oddzielną stronę na moim blogu, która jest poświęcona szczegółowej analizie metody in-vitro z punktu widzenia katolika. Jeśli jesteś niewierzący - nie wchodź i nie komentuj. Podaję link:
http://przemeksruba.blog.pl/wszystko-o-in-vitro/
Pozdrawiam, Przemek Śruba :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

...A co ma mówić? Boi się stracić poparcia Kościoła...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zbyt dużo w sprawie in vitro ideologii i polityki .
Panie prezesie , niech pan da prawo wyboru zainteresowanym , którzy pragną mieć potomstwo. Bezdzietnemu trudno to zrozumieć .
A ja nie mogę zrozumieć prezesa , który chce decydować za innych .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.