Facebook Google+ Twitter

In vitro i związki partnerskie odwrócą uwagę od reformy emerytur?

Platforma Obywatelska już w marcu zamierza złożyć w Sejmie projekty ustaw o in vitro i związkach partnerskich. Czyżby była to próba odwrócenia uwagi od podwyższenia wieku emerytalnego?

 / Fot. PAP/Tomasz GzellMałgorzata Kidawa-Błońska zapowiedziała złożenie w Sejmie już w marcu projektu ustawy o in vitro. Niewykluczone, że również w marcu trafi do Izby kolejny projekt ustawy autorstwa PO, o związkach partnerskich. Politolodzy są zgodni, iż jest próba odwrócenia uwagi od reformy emerytur, która w tej chwili wywołuje najwięcej emocji.

Projekt ustawy o zapłodnieniu in vitro zakłada, że będą mogły z niego korzystać małżeństwa, ale też osoby samotne i pary żyjące w konkubinacie, które przedstawią dokumentację potwierdzającą długotrwałe leczenie bezpłodności. Zarodki nie będą mogły być niszczone, selekcjonowane ani sprzedawane. Metoda in vitro nie będzie refundowana. Według Kidawy-Błońskiej o refundacji będzie można dyskutować w następnej kolejności, po przyjęciu ustawy o in vitro.

Jak dowiedział się serwis dziennik.pl, również w marcu może trafić do Sejmu projekt ustawy o umowie związku partnerskiego. Ustawa ma regulować m.in. dziedziczenie, wspólne zaciąganie kredytów oraz kwestie obowiązku alimentacyjnego. Nie przewiduje natomiast możliwości wspólnego rozliczania PIT.

Według politologa z UW, Rafała Chwedoruka, jest to próba odwrócenia uwagi społeczeństwa od reformy emerytur. Platforma swoimi zapowiedziami podwyższenia wieku emerytalnego oraz ograniczenia przywilejów emerytalnych ujawniła znaczącą sprzeczność między celami PO a dużą częścią opinii publicznej, w tym wyborcami Platformy, dodaje Chwedoruk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

A teraz dla odwrócenia uwagi od emerytur, z dedykacją dla pana Koźmińskiego &comp.

http://nocoty.pl/gid,14269346,kat,1013545,title,Monika-Richardson-walczy-o-majatek,galeria.html?ticaid=6df70
"Monika Richardson zamierza walczyć o majątek z mężem, Jamie Malcolmem. W przeciwieństwie do swojego nowego partnera, Zbigniewa Zamachowskiego, nie chce pójść na ugodę."
http://www.se.pl/rozrywka/plotki/zbigniew-zamachowski-bedzie-paci-8000-z-alimentow_227836.html
"Już tylko tygodnie dzielą Zbigniewa Zamachowskiego (51 l.) od upragnionej wolności. Popularny aktor po 20 latach małżeństwa rozwodzi się z Aleksandrą Justą (43 l.). Niestety, będzie go to sporo kosztowało. Straci dom pod Warszawą i będzie musiał płacić alimenty - 8 tysięcy złotych."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czas najwyższy uregulować te sprawy, bo tego wymagają realia. Ludzie żyją w nieformalnych związkach homoseksualnych, świętojebliwe rodzinki syczą z oburzenia, plują jadem, ale w razie śmierci któregoś z partnerów chętnie wyciagaja pazury po spadek po "ukochanym zmarłym"; nie udzielając w razie potrzeby żadnej pomocy.
Przeszkadza myśl o minimalnych uregulowaniach prawnych, a nie przeszkadza, że co drugie małżeństwo po konkordatowym ślubie rozlatuje się po pierwszym dziecku? Że o unieważnienie ślubu kościelnego staraja sie pobożni,(vide Pazura) którym się zachciewa zmienic żonę pod kropidłem i kadzidłem? Że składają w tym celu oszczercze wnioski na dotychczasowego małżonka bez względu na posiadane dzieci? Że sądy kościelne rozpatruja z całą powagą te bzdury za odpowiednia opłatą? Że rośnie liczba samotnych matek, bo heterycy-katolicy i tak żyją na kocia łapę, albo zmieniaja partnerów jak rękawiczki? Vide - tabloidy, żyjące z doniesień o celebrytach w stylu "kto-z kim-który raz" zmienia partnera. PARTNERA - nie męża, nie żonę, ale tak własnie - PARTNERA.
Przykład pierwszy z brzegu - premier Pawlak. Żona i 4 synów to przeszłość, a mieszkanie z partnerką - to stan faktyczny.
Co do in vitro - po to są zdobycze medycyny, żeby służyły ludziom; czemu KK nie protestował przeciwko antybiotykom, operacjom, przeszczepom itp.nowinkom ratującym życie? Przecież ludzie powinni umierać, bo "taka jest wola Boża".
Księża nie muszą mieć dzieci, "konsekrowane dziewice" wyrzekają tego daru natury jakim jest płodność, łamiąc nakaz "idźcie i rozmnażajcie się".
Chodzi o rzucanie kamieniem w innego, żeby odwrócić uwagę od "prawdziwego Polaka katolika heteryka", który łamiąc wszystkie nakazy i zakazy oczyszcza się przy konfesjonale. Do następnego razu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tematy, które powinny być załatwione 10 lat temu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 21.02.2012 18:24

W Polsce - ludzie nie muszą tracic cech człowieczeństwa - a politycy nie muszą być szubrawcami i szulerami !!! Ale jednak.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że do poziomu "wrzutek" Jarka to PO i tak nigdy nie dojdzie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A która opcja polityczna będąc przy "sterze" nie wykorzystuje w ten sposób środków masowego przekazu?!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ad Rem
  • Ad Rem
  • 21.02.2012 14:17

Nie rozumiem pisowskich Kowalskich , którzy kreują teorie spiskowe . Nad w/w ustawami będą pracować posłowie w podkomisji , komisji . Zupełnie inne komisje będą pracowały nad ustawą emerytalną. To tylko od partii politycznych zależy kto czym przykryje i ile konferencji prasowych zwołają. Więcej pracy mniej parcia na szkło .Same ustawy są bardzo potrzebne aby ucywilizować przepisy od lat funkcjonujące na świecie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorz dobrze gada! ;P Masa par (heteroseksualnych) bierze na szybko śluby cywilne, żeby tylko dostać kredyt, czy to na mieszkanie, czy też paradoksalnie na ślub kościelny plus wesele.
Niestety niektórzy, mają niezwykle zawężone pole widzenia i rozumowania. Nie ważne o czym rozmawiamy, grunt to krzyknąć sobie "a kysz geje i zarodki z probówki!", normalnie czuję się jak w kościele.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może wreszcie zrobią coś bardziej sensownego... :) A związki partnerskie są dość popularne w naszym kraju, w którym ludzie żyją latami bez ślubu. Szkoda mi ludzi, którym się kojarzą tylko z jednym...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"diaboliczne in vitro", ludzie ogarnijcie się. Spalmy jeszcze na stosie wszystkie czarownice! W jakich czasach żyjemy, żeby rzucać takie określenia?! Tak, czy siak, PO chyba tak łatwo nie zamiecie syfu, który narobiło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.