Facebook Google+ Twitter

In vitro i związki partnerskie po wakacjach. Obiecane przez Kopacz

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-07-11 02:56

Projekty ustaw o in vitro oraz o związkach partnerskich trafią na prezydium klubu PO jeszcze przed wakacjami, a do laski marszałkowskiej po wakacjach. "Nie chcę odkładania do szuflady. Skończmy z tym gadaniem i zróbmy coś jeszcze" - mówiła dziennikarzom Kopacz.

Manifestacja pod Sejmem z bannerem "Żądamy ustawy o związkach partnerskich" / Fot. Miłość Nie WykluczaWe wtorek w Sejmie odbyła się wspólna konferencja akcji Miłość Nie Wyklucza oraz Kampanii Przeciw Homofobii w sprawie dwóch projektów ustaw o związkach partnerskich, złożonych przez RP i SLD. Był to apel do Marszałek Ewy Kopacz o niewyrzucanie ich do kosza, pomimo negatywnego zaopiniowania przez Komisję Ustawodawczą jako niezgodnych z Konstytucją.

Czytaj także: "W związku z miłością". Nowa kampania na rzecz związków partnerskich


"Obydwa te projekty pozwolą parom różnopłciowym jak i jednopłciowym na godne życie, na opiekę wzajemną nad swoim partnerem, na odziedziczenie wspólnego majątku po śmierci partnera" - mówiła Ewa Tomaszewicz, przedstawicielka Miłość Nie Wyklucza.

"Nie ma w nich słowa o dzieciach, to jest istotne, bo to jest temat, który budzi bardzo ogromne emocje. Nie ma wspólnego rozliczania podatków, nie ma tego aspektu finansowego, który nie wiemy dlaczego budzi emocje, bo trzeba być bardzo bogatym, żeby to wspólne rozliczanie podatków się opłacało" - wyliczała. "Nie ma możliwości zmiany nazwisk, nie ma uroczystej formy zawarcia związku".

Związki partnerskie i in vitro obiecane po wakacjach

Po konferencji MNW i KPH Marszałek Kopacz poinformowała dziennikarzy, że klubowe projekty ustaw o in vitro oraz o związkach partnerskich, przygotowane przez posłankę Kidawę-Błońską oraz posła Dunina trafią na prezydium klubu jeszcze przed wakacjami, a do laski marszałkowskiej po wakacjach. Kopacz nadała również numery druków sejmowych projektom opozycji, przychylając się do apeli napływających do niej w wielu środowisk. "Nie chcę odkładania do szuflady. Skończmy z tym gadaniem i zróbmy coś jeszcze" - powiedziała.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jolka
  • Jolka
  • 11.07.2012 15:01

Mam nadzieję ,że to w końcu ruszy .

Komentarz został ukrytyrozwiń
ciocia z hameryki
  • ciocia z hameryki
  • 11.07.2012 13:07

In vitro YES

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.