Facebook Google+ Twitter

In vitro show

Dość trudno poważnie przyglądać się niby-dyskusji na temat zapłodnienia in vitro. Przybrała ona kabaretową formę filozoficzno-politycznych rozważań.

 / Fot. W24Szczytem osiągnięć "intelektualnych" jest propozycja osadzania w więzieniach osób stosujących ten sposób zapłodnienia. Podpierający się doktryną kościelną twierdzą, że jedynym akceptowalnym przez nich sposobem zaistnienia człowieka jest proces naturalny, posiadający boskie zezwolenie.

Nie wiem kiedy im to Bóg powiedział, ale pewnie także przy okazji rzekł, iż człowiek otrzymał od Niego wolną wolę, czyli prawo własnego wyboru. Tak więc każdy człowiek ma prawo decydować kiedy i w jaki sposób zaistnieje jego potomek, a także czy z niego rezygnuje. Przypuszczam przy tym, że nikt poza Najwyższym nie ma prawa w te decyzje ingerować.

Poza tym Bóg, posiadający przecież wszechwiedzę na temat swojego dzieła, przewidział i zezwolił na rozwój intelektualny człowieka. W wyniku tegoż powstała metoda zapłodnienia in vitro. Czy ktokolwiek ma prawo przeciwstawiać się woli boskiej? No chyba tak, skoro głosiciele tzw. słowa bożego i ich żarliwi wyznawcy pozwalają na to sobie. Zakrawa to jednak na herezję i bałwochwalstwo. Podejrzewam jednak, że jest to Bogu niemiłe.

Odstępcom od boskiej woli proponuję pójść dalej, skoro już i tak daleko zaszli. Mianowicie osadzać w więzieniach dożywotnio kobiety, które samoistnie poroniły. Co, nie mogą tego płodu utrzymać aż się całkowicie rozwinie? Przyczyniają się przez to do nieludzkiego zabójstwa niewinnego dziecięcia, które nie dostąpiło zaszczytu chrztu.

Bezwzględnie należy karać akt samogwałtu. Proponuję tu karę 15 lat więzienia. Mniej niż dożywocie, bo plemnik to dopiero połowa człowieka. Nie wiem wprawdzie która - czy od pasa w górę, czy też w dół. Może wzdłuż osi pionowej, a więc lewa lub prawa strona. Pewnie ta prawa jest szlachetniejsza, zasługuje więc na nieco wyższy wyrok. Zamykać do pierdla wszystkie dojrzałe kobiety i dziewczynki, które tracą co miesiąc niezapłodnione jajeczka. Przecież to także pół człowieka. Nie jestem tu jednak w stanie wycenić wielkość ludzkich strat. Trwa to jednak comiesięcznie przez kilkadziesiąt lat. Nawet kara śmierci to chyba zbyt mało.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.