Facebook Google+ Twitter

In vitro symbolem nowoczesnego państwa. Relacja z konferencji

- Bezpłodność jest chorobą cywilizacyjną, reakcja na tę chorobę powinna być natychmiastowa, nie powinna być odkładana na potem - mówiła biolog Beata Domagała-Kuś podczas konferencji dotyczącej sprawy in vitro, która odbyła się 24 listopada w Kołobrzegu.

Konferencja / Fot. Fot. Piotr TutakSpotkanie zostało zorganizowane przez Forum Kobiet. Zaproszone były wszystkie osoby zainteresowane tym tematem, zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy sztucznego zapłodnienia. Wśród przybyłych były panie i panowie, nie zabrakło również ludzi młodych. Gościem konferencji była Katarzyna Piekarska, posłanka na Sejm II, III, IV i V kadencji. Na samym początku zgromadzeni zostali zapoznani z ogólnymi zagadnieniami, dotyczącymi tej metody zapłodnienia.

Biolog Beata Domagała Kuś wskazała najważniejsze aspekty metody in vitro, podkreślając jednocześnie, że problem bezpłodności dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Podczas spotkania podkreślono również, że adopcja nie może być alternatywą dla in vitro, lecz jedną z metod posiadania potomstwa. Liczy się świadomy wybór pary, która nie może zajść w ciążę. Organizatorzy spotkania wielokrotnie podkreślali, by społeczeństwo dawało osobom bezpłodnym wolność tego wyboru. - Metoda in vitro nie jest wysublimowaną formą aborcji, nie zgadzamy się, by w taki sposób mówić o osobach, które są chore i które wymagają leczenia - mówiła Beata Domagała Kuś.

Konferencja / Fot. Fot. Piotr TutakKatarzyna Piekarska w swojej wypowiedzi poruszyła temat braku akceptacji dla in vitro w środowiskach kościelnych oraz podkreśliła, że każdy sam powinien decydować o tym, na jaką metodę się decyduje. Nie powinno dochodzić do społecznego potępiania osób, które decydują się na sztuczne zapłodnienie. - Z postępem nie można wygrać, to są zdobycze medycyny i ludzie będą po prostu z nich korzystać" - stwierdziła Katarzyna Piekarska. Nie powinno się również tej metody wykorzystywać do zagrywek politycznych, ponieważ dla wielu par w kraju bezpłodność jest prawdziwym dramatem, z którym się zmagają.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.