Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12524 miejsce

Inauguracja cyklu imprez Tor Poznań Track Day 2012

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-28 11:06

Tor Poznań Track Day to cykl otwartych imprez skierowany do wszystkich rozpoczynających lub kontynuujących swoją karierę z szybką jazdą na profesjonalnym torze wyścigowym.

 / Fot. Marta WiśniewskaW niedzielę 25 marca 50 samochodów stawiło się na inauguracji sezonu 2012 Tor Poznań Track Day. Po teoretycznym wprowadzeniu i odprawie od godziny 8.45 zawodnicy zgłębiali arkana jazdy sportowej z instruktorami na odcinkach Toru Poznań. Zawodnicy po zapoznaniu się z Torem i wysłuchaniu uwag instruktorów, podzieleni na grupy, mieli okazję spróbować swoich sił na pełnej pętli. Każdy kierowca otrzymał transponder do pomiaru czasu swoich okrążeń, by móc na bierząco śledzić postępy.

Nowością wprowadzoną w tym sezonie jest klasyfikacja uczestników. Zawodnicy zostali podzieleni na trzy klasy: City, Profi i Sport, które obejmowały seryjne auta "miejskie" do 200 KM, seryjne auta "sportowe" z mocą powyżej 200 KM oraz te "profesjonalnie" przygotowane do sportu motorowego. Podczas każdej edycji uczestnicy gromadzą punkty przyznawane w zależności od zdobytego miejsca w klasie. Każdorazowo zwycięzca poszczególnej klasy, poza nagrodami zapewnianymi przez partnerów, wygrywa bezpłatny udział w kolejnej edycji TPTD.

Dodatkowym udogodnieniem wprowadzonym dla uczestników są różne rodzaje Toru Poznań Track Day. Tor Poznań Track Day PROFI jest skierowany do kierowców, którzy mają już doświadczenia na torze wyścigowym i pragną doskonalić swoje umiejętności jazdy samochodem, a także porównać je z innymi zawodnikami. Tor Poznań Track Day DELUXE to wyjątkowa oferta dla tych, którzy chcieliby przeżyć luksusową przygodę na Torze Poznań oraz w doborowym towarzystwie i komfortowych warunkach poznawać tajniki wyścigowego rzemiosła.

Dzięki ofercie Partnera imprezy, Carrera Cars Team, mozna nabyć Vouchery umożliwiającego przeżycie sportowych emocji za kierownicą samochodów Porsche.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Tor Poznań Track Day; następna już 15 kwietnia. / Fot. Marta Wiśniewska / Fot. Marta Wiśniewska

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.