Facebook Google+ Twitter

Inauguracja Franciszka. Prezydent "TAK", Premier mówi "NIE"

Nowy papież został wybrany na trwającym od wtorku do środy konklawe. Inauguracyjna msza Franciszka odbędzie się we wtorek 19 marca o godzinie 9.30. Z Polski wybiera się prezydent i marszałkowie obu izb Polskiego Parlamentu.

Prezydent Bronisław Komorowski oraz marszałkowie - Ewa Kopacz i Bogdan Borusewicz 19 marca wezmą udział we mszy inauguracyjnej Franciszka. Obecność prezydenta oraz marszałków na mszy inauguracyjnej nowego papieża została potwierdzona już przez Kancelarię Prezydenta, Kancelarię Sejmu i Kancelarię Senatu.

Wczoraj Paweł Graś, który jest rzecznikiem rządu powiedział, że do Rzymu nie wybierze się premier Tusk, który wczoraj wysłał nowemu papieżowi oficjalny list gratulacyjny. - Oby pełniona przez Waszą Świątobliwość posługa przyniosła wszystkim ludziom obfite owoce duchowe oraz przyczyniła się do pomnażania dobra, miłości i pokoju. - czytamy w depeszy premiera Tuska.

Na inauguracji pojawi się też m.in. przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso i przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.