Facebook Google+ Twitter

Inauguracja II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia

"Za sprawą św. Faustyny i bł. Jana Pawła II to orędzie stało się znakiem nadziei dla ludzkości, która przeżyła doświadczenia dwóch systemów totalitarnych" - powiedział kard. Stanisław Dziwisz podczas inauguracji II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Flagi reprezentowanych na kongresie krajów we wnętrzu łagiewnickiej Sanktuarium / Fot. Materiały prasoweW krakowskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w sobotę rozpoczął się kongres, którego celem jest popularyzacja przesłania św. Faustyny Kowalskiej. W Łagiewnikach zjawili się przedstawiciele 70 krajów świata, nawet tak odległych rejonów, jak Korea, czy Fidżi. II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia, odbywający się pod hasłem "Miłosierdzie źródłem nadziei" rozpoczął się w sobotnie popołudnie od uroczystego przemarszu delegacji poszczególnych krajów. Uczestnicy kongresu złożyli również kwiaty przy relikwiach św. Faustyny oraz bł. Jana Pawła II. Do bazyliki wniesiony został Ogień Miłosierdzia, zapalony przez poprzedniego papieża w Watykanie w 2003 r. i od tego czasu nieustannie płonący w Łagiewnikach - w Kaplicy Wieczystej Adoracji.

Kard. Dziwisz podczas przywitania uczestników kongresu / Fot. Materiały prasoweGości uroczyście przywitał gospodarz kongresu czyli krakowski metropolita, kard. Stanisław Dziwisz. Za sprawą św. Faustyny i bł. Jana Pawła II to orędzie stało się znakiem nadziei dla ludzkości, która przeżyła doświadczenia dwóch systemów totalitarnych i jednocześnie - jak mówił Ojciec Święty Jan Paweł II w Roku Jubileuszowym - to orędzie o Bożym Miłosierdziu stało się pomostem do trzeciego tysiąclecia - mówił wieloletni osobisty sekretarz papieża-Polaka. O godz. 15.00, w miejscu światowego kultu Bożego Miłosierdzia, jakim jest łagiewnickie Sanktuarium, odmówiono tradycyjną koronkę. Następnie kard. Christoph Schoenborn z Wiednia wygłosił konferencję na temat idei i historii Kongresów Miłosierdzia Bożego. Warto przypomnieć, że pierwszy z nich odbył się w 2008 r. w Rzymie.

Do Łagiewnik zjechali się przedstawiciele wielu egzotycznych krajów świata / Fot. Materiały prasoweRozpoczęty w sobotę kongres potrwa do 5 października. Przez ten czas nie tylko w samym Krakowie odbywać się będą spotkania przedstawicieli Kościoła Katolickiego oraz głosicieli świadectwa Bożego Miłosierdzia. W niedzielę goście wydarzenia przejdą z Rynku Głównego w Krakowie do Bazyliki Mariackiej oraz obejrzą widowisko teatralno-muzyczne "Credo". W poniedziałek uczestnicy kongresu pojawią się na terenach byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, by tam wspólnie modli się o pokój na świecie. Natomiast we wtorek goście odwiedzą rodzinne miasto poprzedniego papieża - Wadowice, gdzie odbędzie się ekumeniczna modlitwa. Bardzo prawdopodobne, że uczestnicy kongresu jednogłośnie opowiedzą się za skierowaniem do Watykanu prośby o wpisanie św. Faustyny do kanonu Doktorów Kościoła.

Oficjalna strona II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia



Czytelnicy i autorzy W24 polecają na Facebooku
Sondaż TNS OBOP: Ruch Palikota przed SLD. PO zyskuje przewagę nad PiS
"Makatka" - lektura na na długie jesienne wieczory
Tusk: Od 1 września 2013 r. wszystkie sześciolatki pójdą do szkoły
Poncyljusz krytkuje rząd za umowy śmieciowe. Pawlak o konflikcie z Rostowskim

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

malgorzata rycaj-ivaldi
  • malgorzata rycaj-ivaldi
  • 04.10.2011 01:08

Pani Beato-niech Pani sprobuje nakarmic tymi koronkami bozego milosierdzia glodne dzieci,chociaz te w Polsce!....

Komentarz został ukrytyrozwiń
malgorzata rycaj-ivaldi
  • malgorzata rycaj-ivaldi
  • 04.10.2011 01:04

Pani Beato! niech Pani sprobuje nakarmic-tymi koronkami do bozego milosierdzia- glodne dzieci .chociaz te w Polsce!......

Komentarz został ukrytyrozwiń
ya
  • ya
  • 03.10.2011 19:02

Gdzież owo miłosierdzie? Czyżby głosiło je duchowieństwo? Może przez wieki je głosiło, tylko jakoś nikt tego nie zauważył. Inkwizycja, wspieranie hitlerowców, pedofilia, obrona krzyża - AGRESJA i chowanie głowy w piasek. Dno. Czekam na wietrzenie kościołów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
norm@ln@
  • norm@ln@
  • 02.10.2011 20:28

Glupich nie sieja, a cwaniacy istnieja dzieki glupim i naiwnym!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sebastian Mikolajczak
  • Sebastian Mikolajczak
  • 02.10.2011 17:40

O ile do Faustyny jakos nic specjanie nie mam o tyle co do bł JP2 to chciał bym zapytać gdzie jest nadzieja dla tych biednych dzieci których molestowanie i gwałcenie przez lata aprobował a jego skutki krył i maskował na ile się dało? Czy taki był właśnie plan Boży? Nauczyć te dzieci że kościół katolicki nie ma nic wspólnego z miłosierdziem, wiarą i dobrocią a tylko z cierpieniem obłudą i upokorzeniem??? Dlaczego ludzie tacy jak JP2 którzy podobno byli wzorem, świętym, patronem i niemal że na równi ze zbawicielem, tacy święci w rzeczywistości maczali łapy w zbrodni którą spokojnie porównał bym do zbrodni Hitlera a jeszcze w majestacie prawa kanonicznego kryli ochydnych oprawców i co najgorsze robią to DO TEJ PORY !!! Świętujecie??? ludzie tu trzeba płakać rzewnymi łzami nad krzywdą kórą wyrządzono tym biednym dzieciom a nie wynosić popleczników pedofilskiej działalności na piedestały!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysia & Wojtek
  • Krzysia & Wojtek
  • 02.10.2011 17:25

http://www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I&feature=related
George Carlin o religii napisy PL
"...BUT HE LOVES YOU."
------------------------------
http://www.joemonster.org/filmy/10909/George_Carlin_10_przykazan_polskie_napisy_
George Carlin - 10 przykazań (polskie napisy)
-------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=W_rx1Ex2FqYDave Allen - Religia (PL)
/Irlandzki komik Dave Allen opowiada o swoim pierwszym dniu w katolickiej szkole./
-----------------------------------

PS.
Polecamy powyższe linki dla relaksu w przerwach między "koronkami"....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Justyna Zejdler
  • Justyna Zejdler
  • 02.10.2011 15:08

Ochhhhhhhhhhh....jesli chodzi o koronki, to jestem fanka koronek kolkowych, z bawelnianej nici. Doceniam rozniez praktyczna strone koronek stomatologicznych. Koronke zas powyzsza, uwazam za nieco uwierajaca wersje koronki. Nie jest specjalnie szkodliwa, ale...jest jak plastikowa metka na karku bawelnianej podkoszulki, ktora drapie nas w szyje, informujac ze...100% cotton.
Co do milosierdzia bozego, to chcialabym, zeby jego oredownicy przestali podejmowac proby obdarzania mnie i moich bliskich wzmiankowanym milosierdziem, poniewaz od tego rodzaju zabiegow nabawilam sie juz nerwicy. Obawiam sie, ze jesli zabiegi te beda kontynuowane, moge dostac wrzodow zoladka. Przez blisko 50 lat radze sobie bez tego akurat milosierdzia i jestem szczesliwa. Pozostajaca jeszcze przy zyciu moja rodzina, w postaci dosc licznych ciotek i wujkow po kadzieli, swojego czasu, w przyplywie tegoz bozego milosierdzia, odzegnala sie ode mnie i byl to dla mnie moment odzyskania wolnosci. Pragne goraco, aby ten stan rzeczy utrzymal sie na zawsze, zarowno ze strony tejze rodziny, jak i milosiernych oredownikow pochodzenia obcego. Prosze milosierdziowac sie we wlasnym gronie i nie dreczyc niezainteresowanych. Troche milosierdzia, do diabla!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam Less
  • Adam Less
  • 02.10.2011 11:06

Miłosierdzie hmm ciekawe w jaki sposób ono się objawia, wiem pewnie palce proboszcza tylko głaszczą krocze naszych małych córek. Przy wtórowaniu jednej z tysięcy odmian maryjnych. Trzeba się stuknąć w głowę by wierzyć tej niby kawalerskiej monarchii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
...
  • ...
  • 02.10.2011 11:00

Miłosierdzie polecam wzystkim słuchaczom Radia Maryja, którzy tak bardzo nienawidzą Niemców, Żydów i Media szerzące kłamstwa na temat świętego o. Rydzyka ;)