Facebook Google+ Twitter

Inauguracja Lubelskich Dni Kultury Studenckiej-Scena Miasta 2013.

Od 8 do 26 maja w Lublinie, jak co roku trwają Dni Kultury Studenckiej. Lubelscy studenci przez 4 kolejne weekendy będą mogli się bawić na Juwenaliach Politechniki Lubelskiej, Feliniadzie, Kozienaliach i KULturaliach oraz Medykaliach.

Dnia 8 maja 2013 roku na Błoniach pod Zamkiem o godzinie 17.00 odbyła się uroczysta inauguracja imprezy. Jej punktem kulminacyjnym było przekazanie studentom kluczy do bram miasta przez prezydenta Krzysztofa Żuka. W tym samym czasie odbył się korowód ulicami miasta.
Po części oficjalnej nastąpił cykl koncertów, który rozpoczęła Mela Koteluk a zakończył zespół HEY. Studenci przybyli w dużej ilości zarówno na część rozpoczynającą
Juwenalia a także na koncerty które towarzyszyły temu wydarzeniu. Podczas wydarzenia oprócz wspomnianych wyżej artystów wystąpili Pezet, Abradab, Rotten Bark, Power of Trinity. Podczas koncertów młodzi, zdolni ludzie mieli możliwość prezentowania swojego talentu poprzez wykonywanie graffiti w przygotowanych miejscach.
Obserwując studentów można stwierdzić, iż dobrze się bawili, zarówno na koncertach jak i na korowodzie oraz części oficjalnej owego wydarzenia. Mam nadzieję, że podczas kolejnych etapów Lubelskich Dni Kultury Studenckiej 2013, studenci będą bawić się równie dobrze jak na początku, a atrakcji dostarczonych przez organizatorów nie zabraknie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.