Facebook Google+ Twitter

Inauguracja prezydentury Komorowskiego w następny piątek

Na 6 sierpnia zaplanowana jest uroczystość zaprzysiężenia Bronisława Komorowskiego na urząd prezydenta RP. Początek o godzinie 10.

Bronisław Komorowski podczas kampanii prezydenckiej. 11.06.2010 - Warszawa - Uniwersytet Medyczny / Fot. Bronisław Komorowski (photo by Jacek Turczyk)Zaprzysiężenie odbędzie się w Archikatedrze Warszawskiej św. Jana na Starym Mieście w Warszawie. Podczas mszy świętej nastąpi przekazanie prezydentowi insygniów Orderu Odrodzenia Polski i Orderu Orła Białego. Msze będzie koncelebrował metropolita warszawski, abp. Kazimierz Nycz - informuje wirtualnapolska.pl

Nie zaplanowano uroczystego balu z okazji zaprzysiężenia. Zamiast tego, być może, odbędzie się niewielkie spotkanie o charakterze rodzinnym, podobnie jak miało to miejsce za czasów prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Aleksandra Kwaśniewskiego.

Komorowski przejmie zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi 15 sierpnia, podczas święta Wojska Polskiego.

Szef kancelarii prezydenta, Jacek Michałowskim zapowiedział, że prezydent-elekt jest pochłonięty pracą nad tekstem orędzia, które wygłosi w sejmie tuz po zaprzysiężeniu. Michałowski dodał, że podczas inauguracji prezydentury Komorowskiego zostanie wspomniany tragicznie zmarły Lech Kaczyński.

Koniec zaprzysiężenia to początek pracy dla Komorowskiego na stanowisku prezydenta RP. Jego pierwszym zadaniem będzie tworzenie zespołu doradców. - Mam nadzieję, że powstanie coś takiego, co będzie można nazwać zespołem doradców prezydenta. Prezydent będzie go powoli tworzył i ja będę mu w tym pomagał - zapowiedział Michałowski.

Obecnie Bronisław Komorowski jest na urlopie. - Dużo pływa, bardzo to lubi i rzeczywiście przepłynęliśmy ostatnio trzy kilometry. Ja już się zziajałem, a on płynął dalej - żartował Michałowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mam obawy po wczorajszych wypowiedziach ludzi ogarnietych /Tolwysem czyt. szałem? że Prezydent naprawde długo nie pożyje. Mam obawy czy nie bedzie powtorki z historii /Narutowicz/ bo to co sie dzieje to tylko Kaczynskiego należy zamknąc na 10 lat do klopa. To on jest godzillą polskiej polityki. Ten jad z niego wypływa jak lawa z ze starego wulkany. Już rzęzi ale jeszcze kąsa. Lech był jego ofiara bo jako silniejszy bliźniak stracił pajacyka ktorego pociągał za sznurki. Niestety a tego nikt nie widzi albo udaję że było inaczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.