Facebook Google+ Twitter

Inauguracja sezonu artystycznego 2015/6 w Teatrze Wielkim w Łodzi

23 września, przy okazji pierwszego po wakacjach spektaklu - "Strasznego dworu" w reżyserii Krystyny Jandy - w Teatrze Wielkim odbędzie się uroczysta inauguracja nowego sezonu artystycznego.

Na deski łódzkiej opery, po wakacyjnej przerwie, powraca rewelacyjna realizacja „Strasznego dworu”. Moniuszko napisał swoje opus magnum tuż po upadku powstania styczniowego, więc utwór szybko zyskał status manifestu patriotycznego. Perypetie braci, Zbigniewa i Stefana, stały się pretekstem do zaprezentowania na teatralnych deskach syntezy polskości – staropolskich obyczajów, kultury, tradycji, obrzędów.

Reżyserii najnowszej łódzkiej inscenizacji dzieła Moniuszki podjęła się Krystyna Janda, która stworzyła widowisko będące głębokim ukłonem w stronę tradycji. Spektakl przyniósł Teatrowi Wielkiemu nagrodę ENERGIA KULTURY 2014 za najlepsze wydarzenie kulturalne w Łodzi w 2014.

Spektakl „Straszny dwór” połączony zostanie z uroczystą inauguracją sezonu artystycznego 2015/16, podczas której widzów powita nowy Dyrektor Naczelny Teatru Wielkiego w Łodzi, pan Paweł Gabara. Goście Teatru mogą liczyć na miłe niespodzianki, do których z pewnością należeć będzie możliwość uzyskania otwartego biletu do Teatru na cały sezon.

Zapraszamy 23 września o godzinie 18.30!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.