Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2795 miejsce

Inauguracja sezonu - Śródziemnomorski czar

Podczas koncertu inaugurującego XXXIX sezon artystyczny zabierzemy Państwa w muzyczną podróż, w trakcie której zaprezentowane zostaną najwybitniejsze dzieła cenionych kompozytorów z kręgu krajów śródziemnomorskich.

inauguracja sezonu / Fot. TOSPiątkowy wieczór pełen ekspresji i barw rozpoczniemy uwerturą do opery Moc Przeznaczenia Włocha – Giuseppe Verdiego, uznaną za najpiękniejszą w jego karierze kompozytorskiej. W specjalnie przygotowanym programie, autorstwa dyrektora artystycznego TOS – Mariusza Smolija, znajdą się ponadto: wirtuozowskie, przeplatające się ekstrawertyczną brawurą Intermezzo z opery La Boda de Luis Alonso autorstwa Hiszpana - Gerónimo Giméneza oraz poemat symfoniczny Pinie Rzymskie - Włocha - Ottorino Respighiego. Utwór ów, skomponowany na powiększony skład symfoniczny, ilustruje cztery drzewa piniowe, o każdej porze dnia i nocy, które dumnie prezentują się w różnych lokalizacjach Rzymu.

Solistką koncertu inauguracyjnego będzie niezwykle utalentowana i utytułowana skrzypaczka – Agata Szymczewska, laureatka I nagrody, Złotego Medalu oraz Nagrody Publiczności TVP Kultura w XIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu oraz I nagrodą na Internationaler Violiwettbewerb „Zell an der Pram” w Austrii. W jej wykonaniu, przy akompaniamencie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej zabrzmią kompozycje francuzów – Maurice Ravela oraz Ernesta Chaussona.
Tzigane Ravela to dzieło, które w zamiarze ma skrzyć się wszystkimi dostępnymi barwami skrzypiec, jakie można na nich uzyskać, Poeme op.25 z kolei charakteryzuje wyraźnie odmienny, z ducha romantyczny typ wirtuozerii skrzypcowej.

Serdecznie zapraszamy !

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: inauguracja


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.