Facebook Google+ Twitter

Inauguracja Tygodnia dla Oszczędzania 2009

Fundacja Kronenberga przy banku Citi Handlowy już po raz trzeci organizuje obchody Światowego Dnia Oszczędzania, który przypada na 31 października.

Działania w szkołach

W tym roku akcja Tydzień dla Oszczędzania potrwa od 26 do 31 października. W myśl zasady, że naukę o rozsądnym zarządzaniu własnymi finansami najlepiej rozpocząć od najmłodszych lat, Fundacja Kronenberga zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ich nauczycieli do wzięcia udziału w tegorocznej akcji Tydzień dla Oszczędzania. Ponad 2000 szkół z całej Polski otrzymało zestawy edukacyjne oraz materiały zachęcające młodzież do aktywnego uczestniczenia w obchodach Światowego Dnia Oszczędzania.

Podobnie jak w roku ubiegłym, Fundacja Kronenberga przygotowała obszerny pakiet informacyjny wraz z zaproszeniem dla nauczycieli do aktywnego przyłączenia się do akcji. Dokument został wysłany do szkół pocztą. Nowością programu jest innowacyjna platforma edukacyjna, za pomocą której w prosty sposób będzie można stworzyć swój autorski kurs e-learningowy na temat oszczędzania. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych tematyką oszczędzania, do korzystania z tego interaktywnego, ogólnodostępnego narzędzia. Więcej szczegółów na stronie www.tdo.edu.pl.

Ciekawe konkursy

W ramach zeszłorocznych obchodów Tygodnia dla Oszczędzania odbył się konkurs filmowy „Krótki film o oszczędzaniu”. Ze względu na ogromne zainteresowanie młodzieży tą inicjatywą, organizatorzy akcji ogłaszają drugą edycję konkursu pod tytułem „Krótki film o oszczędzaniu II”. Tak jak w roku ubiegłym, uczestnicy będą musieli nakręcić trwający maksymalnie 1,5 minuty film o tematyce związanej z oszczędzaniem, zawierający jedno z edukacyjnych haseł dostępnych w portalu www.tdo.edu.pl.

Tegoroczna edycja konkursu filmowego została wzbogacona o kategorię Happeningi, w której nagradzane będą najciekawsze wydarzenia dotyczące oszczędzania. Dla najbardziej kreatywnych autorów filmów, organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody pieniężne. Łączna pula do wygrania to 34 tysiące złotych. W roku ubiegłym w ramach konkursu powstało prawie 400 wyjątkowych etiud filmowych, które można obejrzeć na stronie internetowej www.tdo.edu.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.