Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29194 miejsce

Inauguracja w seminarium Zgromadzenia Ducha Świętego

Nadszedł trudny czas dla powołań, dlatego szukanie nowych powołań jest szczególnie ważne - mówił prowincjał Zgromadzenia Ducha Świętego o. Andrzej Wachowski podczas inauguracji roku akademickiego zakonnego Seminarium Duchowego w Bydgoszczy

Katolicki kapłan w sutannie / Fot. Wikipedia, Licencja GNUWarto również zauważyć, że w uroczystości wziął udział bp bydgoski Jan Tyrawa.

- Nadszedł trudny czas dla powołań kapłańskich i zakonnych - stwierdził prowincjał Zgromadzenia o. Andrzej Wichowski. - Świat oferuje młodemu człowiekowi tyle różnych atrakcji, że praca powołaniowa staje się coraz ważniejszym elementem działalności na płaszczyźnie naszego zgromadzenia. Funkcja referenta powołaniowego staje się bardzo ważna - powiedział ojciec Andrzej Wichowski.

Kandydaci, którzy wstępują do zgromadzenia, kierują się przede wszystkim chęcią pracy na placówkach misyjnych. - Obecny rok możemy nazwać obfitym. Mamy czterech kandydatów do kapłaństwa oraz jednego na brata zakonnego. Nasi klerycy wyrażają chęć służby i bycia dla drugiego człowieka. Chcą pomagać innym. Przychodząc tutaj, nie pragną formować się według świata, ale według Ewangelii - powiedział rektor Wyższego Seminarium Duchownego Zgromadzenia Ducha Świętego ojciec Józef Zwoliński.

Nowi klerycy pochodzą z terenów diecezji bydgoskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej oraz archidiecezji poznańskiej. - Pochodzę z parafii, w której pracują ojcowie ze zgromadzenia. Przez jedenaście lat służyłem jako ministrant i lektor. Po tym wszystkim jestem przekonany, że moje miejsce jest właśnie przy ołtarzu - powiedział Tomasz Ratajczak z parafii św. Józefa w Puszczykowie. - Pociąga mnie charyzmat misyjny. Od maleńkości chciałem wyjechać do Afryki na misje. Czuję, że zgromadzenie mi to umożliwi - dodał Hubert Ciesielski z parafii w Gołańczy.

Nowy rok formacji w misyjnym Zgromadzeniu Ducha Świętego rozpoczęło szesnastu kleryków, dwóch nowicjuszy i dwóch braci zakonnych. Na pierwszym roku znalazł o się pięć osób - to o trzy więcej niż w ubiegłym roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.