Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11757 miejsce

Inauguracja XIV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny

17 maja w Olsztynie zainaugurowane zostaną obchody XIV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Na początku czerwca w Wydminach odbędą się turnieje sportowe, zawody wodne oraz atrakcje dla całych rodzin w ramach Wydmińskich Dni Rodziny.

Wydminy z lotu ptaka / Fot. arch. Urząd Gminy WydminyTegoroczne wojewódzkie obchody Dni Rodziny odbywają się pod hasłem „Mamo, Tato, bądźmy razem”. 17 maja o godz. 10.00 w warmińsko-mazurskim urzędzie wojewódzkim w Olsztynie odbędzie się konferencja inauguracyjna tegoroczne obchody z udziałem marszałka województwa Jacka Protasa, wojewody Mariana Podziewskiego, metropolity warmińskiego ks. abp Wojciecha Ziemby oraz przewodniczącego Rady ds. Rodzin województwa warmińsko-mazurskiego prof. dr hab. Lucjana Jędrychowskiego.

Od wspomnianej konferencji samorządy województwa warmińsko-mazurskiego rozpoczną organizację imprez, wydarzeń oraz konkursów dla rodzin. 2 i 3 czerwca gmina Wydminy zorganizuje Wydmińskie Dni Rodziny. Organizatorzy podzielili imprezę na dwa dni: pierwszego impreza odbędzie się na obiektach sportowych ORLIK, a drugiego na jeziorze Wydmińskim.

W sobotę (2 czerwca) będzie można wziąć udział m.in. w Turnieju Piłki Nożnej oraz Rodzinnym Biegam Bo Lubię. Drugi dzień imprezy (niedziela) to przede wszystkim rodzinne zawody na jeziorze Wydmińskim: łodzi wiosłowych, kajaków, rowerów wodnych. Na tym jednak nie koniec atrakcji. Podczas niedzielnej części imprezy będzie można „pospacerować po jeziorze” w specjalnej kuli wodnej. Z myślą o tych, którzy woleliby więcej czasu spędzić na suchym lądzie przygotowano Rodzinny Turniej Piłki Siatkowej Plażowej, konkurencje i zabawy dla całych rodzin, Teatr Plenerowy oraz rodzinne bieganie dookoła jeziora w ramach akcji Biegam Bo Lubię.

Wszystkich chętnych chcących wziąć udział w mazurskiej imprezie organizatorzy zachęcają do zapoznania się z regulaminami poszczególnych rodzinnych rywalizacji oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego do dnia 30 maja. Szczegóły na stronie gminy

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.