Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17965 miejsce

Inauguracja zabytkowej linii tramwajowej we Wrocławiu

Każdy, kto marzy, by poczuć klimat starego, zabytkowego tramwaju, ma od 6 grudnia taką okazję we Wrocławiu. W mieście nad Odrą otwarto właśnie zabytkową linię tramwajową.

Linke-Hoffman Standard "Baba Jaga" #1209 na pl. Teatralnym. / Fot. Jerzy FudałaHistoryczna linia tramwajowa wozić ma pasażerów z pl. Teatralnego do Hali Stulecia. To za jej pomocą każdy wrocławianin i turysta może zobaczyć najpiękniejsze miejsca Wrocławia wprost z okien zabytkowego tramwaju.

Inauguracyjny przejazd zabytkowymi tramwajami Konstal 102N #2002 „Strachotek” (rok produkcji: 1969), Linke-Hoffman Standard „Baba Jaga” #1209 (rok produkcji: 1929) oraz Konstal N #1332 (rok produkcji: 1949) odbył się tak, jak zaplanowano - 6 grudnia w Mikołajki. Wycieczka wyruszyła o godz. 15:30 z pl. Teatralnego, gdzie stoi również zabytkowy słupek przystankowy. Pojechała ulicami: Świdnicką, Podwalem, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, Wyszyńskiego, Szczytnicką oraz Wróblewskiego do wydzielonego toru przy Hali Stulecia. Przejazd, z okazji inauguracji linii, był całkowicie bezpłatny.

Konstal 102N "Strachotek" #2002 na pl. Teatralnym / Fot. Jerzy Fudała– Atmosfera była super – krótko stwierdza Jerzy Fudała, jeden z uczestników inauguracji. – Rozmawiałem ze starszą panią, która z dużą starannością robiła zdjęcia drewnianym siedzeniom w Konstalu N. Ja sam pamiętam, jak eNki kursowały liniowo – wspomina. – Zachwycaliśmy się dźwiękiem, jaki wydobywał się spod kół podczas skręcania. Mnóstwo dziennikarzy, focistów – zarówno wrocławian jak i turystów. Inauguracja superudana – podkreśla.

Konstal N #1332 na pl. Teatralnym. / Fot. Jerzy FudałaLinia kursować będzie na stałe w relacji pl. Teatralny - ZOO w każdy weekend w godzinach 12, 14, 16 i 18 z pl. Teatralnego. Towarzystwo Miłośników Wrocławia wystawi do obsługi tej linii 3 tramwaje: Linke-Hoffman Standard #1209 „Baba Jaga” (rok produkcji: 1929), Linke-Hoffman Standard #1217 (rok produkcji: 1929) oraz Konstal 102N #2002 „Strachotek” (rok produkcji: 1969).

Ceny biletów na tej linii to 1 zł ulgowy w jedną i 2 zł w dwie strony, oraz 2 zł normalny w jedną i 3 zł w dwie strony. Bilety do zakupienia w tramwaju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Plus za info i ciekawą relację :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus, miedzy innymi za Halę Stulecia, a nie komunistyczny twór "Hala Ludowa". Niektrórzy wciąż się nie chcą przestawić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba się przejechać

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za artykuł dla ciebie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na Śląsku jedyna w Polsce zabytkowa linia, będąca nieprzerwanie linią kursującą. Zapraszamy do Bytomia na "eNkę"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję :) @bodpl latem zdaje się nic nie jeździło, a "Jaś i Małgosia" aktualnie jest/są chyba na naprawie, coś się zepsulo albo ktoś zepsuł.

Dodam jeszcze, że latem będzie kursować także w piątki - a od maja mają zwiększyć częstotliwość, przy czym to na razie są plany, nie wiadomo jaki linia będzie przynosić dochód etc. Ale myślę, że nie o to tu chodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za debiut!

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) - a latem na tej trasie jeździ "Jaś i Małgosia"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bezapelacyjnie (+)! Turystyczne linie tramwajowe obsługiwane przez historyczny tabor są rewelacyjne... Wiem jak to jest - w Łodzi obsługuje taka linie 5N+5ND ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.