Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2210 miejsce

Indeks Politechniki Warszawskiej jeszcze przed maturą z matematyki

8 maja zakończyła się VIII edycja Powszechnego Konkursu Internetowego Politechniki Warszawskiej. Laureaci kilkuetapowych zmagań zapewnili sobie indeksy na matematyce i informatyce na kilka dni przed maturą z matematyki.

W finale konkursu o indeksy i nagrody walczyło 153 studentów / Fot. Marian MajchrowskiKonkurs przeznaczony jest dla młodzieży – uczniów szkół średnich, głównie klas maturalnych. Politechnika Warszawska jako czołowa uczelnia techniczna w Polsce już w 2000 r.u, zdecydowała się na konkurs przeprowadzany w internecie. W tym roku wystartowało w nim około 7100 uczniów.

5 indeksów na kierunku Informatyka jest zarezerwowanych dla finalistów, wszyscy laureaci są zwolnieni z postępowania kwalifikacyjnego na matematykę. Wszyscy laureaci i wyróżnieni w konkursie są zwolnieni z egzaminu wstępnego z matematyki na dowolny wydział PW i otrzymują z matematyki maksymalną ocenę 100 pkt.

Konkurs składa się z trzech etapów internetowych oraz finału rozgrywanego na Politechnice Warszawskiej. Internetowa forma konkursu została wybrana również ze względu na wagę jaką przykłada się na politechnice do umiejętności użytkowania technologii elektronicznych, która jest zaniedbywana w szkołach. - Tymczasem rośnie zapotrzebowanie na osoby ze ścisłym wykształceniem i już widoczny jest wyraźny trend w takich zawodach jak np. budownictwo, elektronika i informatyka, ale i w innych specjalizacjach – mówi dr Marian Majchrowski z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej i jeden ze współorganizatorów konkursu.

Aż 98 na 100 punktów zdobył w tym roku Łukasz Goliszewski z XIV LO im. Stanisława Staszica i to on został zwycięzcą tegorocznej edycji.

Rozwiązywanie zadań trwało do końca / Fot. Marian Majchrowski
Najlepsi otrzymali również atrakcyjne nagrody rzeczowe – komputer, kalkulator graficzny Casio ClassPad 300 Plus, dwa kalkulatory graficzne Algebra FX-2.0 Plus i dwa kalkulatory naukowe FX-991ES, które niewątpliwie będą świetnie służyć dalszemu rozwojowi ich zdolności matematycznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.