Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12016 miejsce

"Indeks" przy Krakowskim Przedmieściu zostanie zamknięty

Uniwersytet Warszawski wraz z samorządem studentów podjęły decyzję o zamknięciu "Indeksu". Lokal przy Krakowskim Przedmieściu, przez wielu uważany za kultowy klub studencki, przestanie istnieć już 1 lutego.

 / Fot. Indeks "Indeks", mieszczący się w budynku należącym do uczelni, od wielu lat prowadzi firma Giovanni. Już za parę dni Giovanni będzie musiała opuścić podziemia przy bramie głównej uniwersytetu. Nowymi najemcami lokalu będą właściciele pobliskiego klubu Harenda.

Władze UW jako powód wymówienia podają zastrzeżenia do oferty artystycznej "Indeksu" oraz zbyt wysokie ceny. Jak twierdzi przedstawiciel UW, Anna Korzekwa: - Pierwsze ostrzeżenie padło rok temu. Wtedy właśnie po raz pierwszy firmie Giovanni wypowiedziano umowę o najmie lokalu. Wielokrotnie odbywały się spotkania przedstawicieli obu stron. Latem zapadła decyzja o przedłużeniu umowy do końca 2008 roku, a jesienią - o zorganizowaniu przetargu, w którym uczestniczyło również Giovanni. Wygrała jednak oferta Harendy.

Patryk Dąbrowski, przedstawiciel Giovanni, twierdzi, że władze uczelni nigdy nie były przychylne jego firmie. A ta, za własne pieniądze przeprowadziła latem remont lokalu, zaś po zakończeniu remontu Krakowskiego Przedmieścia musiała przyjąć dwukrotnie podniesiony czynsz. - Dla mnie to jest paranoja! Tyle pracy włożyliśmy w ten klub... a tu taki strzał w twarz! – pisze Patryk na stronie internetowej "Indeksu". Według niego samorząd studencki, popierający decyzję władz uczelni, reprezentuje jedynie zdanie mniejszości. Dąbrowski mówi, że protest przeciwko likwidacji "Indeksu" podpisało około 900 studentów. Przyznaje jednak, że to już przegrana sprawa, a podpisami chce tylko udowodnić władzom uczelni, że nie mają racji.

Co będzie na miejscu obecnego "Indeksu"? Wojciech Podolski z firmy Harenda G. Zieliński SP.J. mówi dla Wiadomości24.pl, że nadal będzie to klub studencki. Nowością ma być realizacja studenckich projektów: wystawy prac plastycznych, fotografii i koncerty zespołów studenckich. Studenci zaproponować też mają nowe pozycje w menu, których ceny mają być niższe niż w Indeksie". Nazwa nowego klubu nie jest jeszcze znana, prowadzone są rozmowy z Giovanni, by nazwa pozostała bez zmian.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Sporo się mówi, że harenda chce się po prostu przenieść, żeby rozbudować hotel, podnieść standard z dwóch gwiazdek na co najmniej trzy. jeśli zaś chodzi o sam indeks... cóż - klub jak wiele innych. bez specjalnych uniesień. zniknie ten, pojawi się inny. jak to w życiu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.