Facebook Google+ Twitter

"Independence Day" w Stanach Zjednoczonych

Święto Niepodległości jest obchodzone w rocznicę ogłoszenia deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych od Wielkiej Brytanii w 1776 roku. Nieoficjalnie obchodzono je już rok później.

Independence Day w USA 04-07.2011 r. / Fot. Magda KalkowskaIndependence Day w USA 04-07.2011 r. / Fot. Magda KalkowskaW 1870 r. Kongres Stanów Zjednoczonych oficjalnie ustanowił 4 lipca dniem wolnym od pracy. Magdalena Kalkowska jest częstym gościem na naszym portalu. Zainteresowana niedawnym świętem, poprosiłam ją o kilka słów na ten temat i jej wrażeń z wczorajszej uroczystości.

Beata Traciak: Jak wypadło wczorajsze święto?
Magdalena Kalkowska: Amerykanie bardzo uroczyście i rodzinnie obchodzą Dzień Niepodległości.

Rodzinnie?
- Tak

Wielkie rodzinne grillowanie, na którym nie zabraknie babci, dziadka i miłego sąsiada. Cała rodzina uczestniczy także w paradach, koncertach i wieczornych pokazach fajerwerków. Wszędzie widać barwy narodowe, obrusy na stolach, kubeczki, serwetki, koce wszystko co się da udekorować. W domach wywieszane są flagi amerykańskie, ponieważ jest to święto narodowe.

Można nawet udekorować w narodowe barwy psa, widziałam takiego w ubiegłym roku a w sklepie Petco kupi się bez problemu ubranko dla psa w czerwono, biało i niebieskich barwach.

Co jedzą amerykanie?
-Co jedzą? sporo hot-dogów, hamburgery, frytki z odpowiednia ilością tłuszczu, dlatego tylko u nas można spotkać eleganckie duże... pośladki.

Independence Day w USA 04-07.2011 r. / Fot. Magda KalkowskaConnecticut- 04-07-2011 r. / Fot. Magda KalkowskaDobrze bawiłaś się z rodziną i przyjaciółmi?
- Oczywiście! Przesyłam pozdrowienia czytelnikom Wiadomości24.pl. z Connecticut.

- Dziękuję za miłą rozmowę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.