Indian Wells: Djoković kontra Nadal w finale

• Kat K
  • Data dodania: 2011-03-20 08:05

Novak Djoković po raz trzeci w tym sezonie pokonał Rogera Federera i w finale Indian Wells zmierzy się z nr 1 światowego tenisa - Rafaelem Nadalem.

/ Fot. PAP/EPAMecz Djokovića z Federerem trwał 2 godziny i 6 minut. Serb zwyciężył w trzech setach (6:3; 3:6; 6:2) i w poniedziałek ponownie stanie się numerem 2 światowego tenisa.

Pierwszy set trwał 43 minuty. Pierwsze przełamanie serwisu Federera nastąpiło w piątym gemie. Dotychczasowy nr 2 mógł przełamać rywala ponownie już w kolejnym gemie, jednak nie wykorzystał dwóch szans, przez co Serb wyszedł na prowadzenie 4:2. Kolejne przełamanie serwisu Szwajcara nastąpiło w dziewiątym gemie, dzięki czemu Nole wygrał 6:3.

Drugiego seta to Federer wygrał do 3, przełamując serwis Djokovića w trzecim i dziewiątym gemie.

Trzecia partia należała do Serba, który wygrał ją 6:2 i mógł cieszyć się ze zwycięstwa w całym spotkaniu.

W finale Djoković zagra z Rafaelem Nadalem, który wygrał w dwóch setach z Juanem Martinem Del Potro. Mecz odbędzie się w niedzielę (20.03) o godzinie 21.