Indian Wells. Djoković zwycięża w finale

• Kat K
  • Data dodania: 2011-03-21 18:12

Novak Djoković pokonał Rafaela Nadala w finale Indian Wells. Jest to 3. tytuł tenisisty w tym sezonie oraz 21. w karierze.

Pierwszego seta 6:4 wygrał Hiszpan po przełamaniu serwisu Serba w piątym gemie.

W drugim Djoković przełamał serwis Nadala w szóstym i ósmym gemie wygrywając tę partię do 3. Ostatni set rozpoczął się bardzo dobrze dla Djokovića. Zachował dwa własne serwisy oraz dwukrotnie przełamał Nadala wychodząc na prowadzenie 4:0. Dalej gra toczyła się gem za gem, dzięki czemu Serb wygrał tę partię do 2 i cały mecz w trzech setach.

Dzięki wygranej z Rogerem Federerem w półfinale Djoković awansował o jedno miejsce w rankingu ATP i ponownie jest na drugiej pozycji tracąc do prowadzącego Rafaela Nadala 3920 punktów.

Novak Djoković - Rafael Nadal 4:6; 6:3; 6:2