Indian Wells: „Isia” w ćwierćfinale

Agnieszka Radwańska po morderczej walce, trwającej dwie godziny i 29 minut, pokonała Amerykankę Ashley Harkleroad 2-1 (4:6, 6:2, 6:4) i awansowała do jednej czwartej finału turnieju tenisowego WTA (z pulą nagród 2,1 miliona dolarów), rozgrywanego na twardych kortach w Indian Wells.

Logo turnieju WTA Pacific Life Open na kortach Indian Wells. / Fot. http://www.pacificlifeopen.comPierwszy set padł łupem, mającej skuteczny pierwszy serwis Amerykanki, która trzykrotnie przełamała Polkę i wygrała tę partię do czterech. Kolejny set zdecydowanie należał do rozstawionej z numerem 10. krakowianki. Radwańska zaczęła grać agresywniej, urozmaiciła nieco swój serwis, czterokrotnie wygrała podanie rywalki, a jej samej pozwoliła ugrać zaledwie dwa gemy. W trzeciej, decydującej partii nie brakowało emocji. Harkleroad wyszła w szóstym gemie na prowadzenie 4:2, ale popularna „Isia” szybko doprowadziło do wyrównania, a następnie utrzymała swoje podanie bez straty punktu. W dziesiątym gemie wyraźnie podenerwowana tenisistka gospodarzy, zaczęła się "gotować" i przegrała własny serwis oraz cały mecz 1:2.

W walce o półfinał nasza zawodniczka zmierzy się z turniejową „dwójką”, Rosjanką Swietłaną Kuzniecową, która pokonała w jednej szesnastej Dunkę Caroline Wozniacki 2:0 (6:2, 6:3).