95958 miejsce

Indian Wells: Urszula Radwańska w III rudzie

Urszula Radwańska awansowała do III rundy turnieju WTA w Indian Wells. Dzisiaj nad ranem reprezentantka Polski pokonała Sloane Stephens z USA, 6:3 6:4.

/ Fot. EPA/MICHAEL NELSONFaworytką tego spotkania była reprezentantka gospodarzy. Stephens jest objawieniem tego roku- w styczniowym Australian Open doszła do półfinału, przegrywając tam dopiero z Białorusinką Wiktorią Azarenką.

Mecz ten uznany został przez organizatorów za bardzo ciekawy, głównie ze względu na nową wschodzącą gwiazdę amerykańskiego tenisa, wobec czego został rozegrany na korcie centralnym w obecności wielu widzów.

Początek spotkania był niepewny i nierówny w wykonaniu tenisistek, które nie mogły złapać swojego stylu gry. Jako pierwsza sytuację opanowała Radwańska, która wyszła na prowadzenie 4:2

Do końca seta Polka oddała rywalce zaledwie jednego gema i wygrała go 6:3.

W drugiej partii Radwańska bardzo szybko przełamała rywalkę, objęła prowadzenie 3:0 i wydawało się, iż ten mecz zbliża się ku końcowi. Nawet dwa wygrane gemy z rzędu nie pomogły rozstawionej z nr 15 Stephens- Polka szybko odskoczyła na 5:2 i mimo jeszcze jednego przełamania rywalki, wygrała seta i cały mecz 6:3 i 6:4, po 87 minutach walki na korcie.

W kolejnym meczu Urszula Radwańska zmierzy się z kolejną reprezentantką gospodarzy, Jamie Hampton, sklasyfikowaną na 64. miejscu w rankingu WTA (Polka zajmuje 37. pozycję). Hampton w II rundzie uporała się z reprezentantką Tajwanu Su-Wei Hsieh 6:3 6:3.

Dotychczas obie tenisistki spotkały się ze sobą raz- w tegorocznym Australian Open Amerykanka wygrała 6:3 6:4.

Dzisiejszej nocy w meczu III rundy wystąpi nasza najlepsza tenisistka, Agnieszka Radwańska. Jej rywalką będzie Rumunka Sorana Cirstea.